Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Subiektywny barometr wyborczy

Wstępne sondaże ogólnopolskie wskazują, że w Sejmiku Lubuskim przewagę może utrzymać tak zwana szeroka opozycja, której liderem jest Koalicja Obywatelska – PO i Nowoczesnej. Czy to jednak oznacza, że marszałkiem województwa znów będzie Elżbieta Polak i czy uda się odtworzyć aktualną koalicję władzy?

Tegoroczne wybory jednak nie będą kalką poprzednich. Szeroko pojmowana lewica jest rozbita na 3 komitety wyborcze (Zieloni, Partia Razem, Lewica Razem), z których każdy będzie walczył o polityczne zaistnienie a nie o zwycięstwo wyborcze. Słabnące PSL nadaje się raczej na cząstkowego koalicjanta (podobnie jak SLD), niż na samodzielny polityczny byt.

O podobną stawkę (co najwyżej) powalczy moim zdaniem również Kukiz’15. Ruch Narodowy, Bezpartyjni, Wolność w Samorządzie, najprawdopodobniej domknie tylko tegoroczną statystykę wyborczą w naszym województwie. Główny pojedynek rozegra się pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską.

Na korzyść PiS-u działa częsta ostatnio aktywność premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta RP Andrzeja Dudy. Te manewry przedwyborcze mają zapewne wpłynąć na postawy wyborców, którzy jeszcze nie zdecydowali na kogo głosować. W wielu miejscach Polski okazały się skutecznie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register