Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Kwadratura koła

Polskie Stronnictwo Ludowe, to partia od której Wincentemu Witosowi czka się, i to mocno. Z jednej strony bardzo wielu rzetelnych patriotów i aktywnych działaczy lokalnych, a z drugiej władze, które żerują na tych pierwszych, dla maksymalizowania osobistych korzyści.

Z wielkim szacunkiem należy podchodzić, do lokalnych działań na wsiach, którego głównymi animatorami są członkowie PSL-u. Mniej szacunku natomiast budzą obyczaje działaczy. Im bliżej szczytu partyjnej struktury, tym bardziej są oni cyniczni i interesowni.
W obecnej kadencji w Lubuskim Sejmiku Wojewódzkim istnieje spora reprezentacja lubuskiej wsi.

Regionalne kierownictwo PSL-u bardziej dba o dobre relacje z Panią Marszałek Elżbietą Anną Polak, bo to daje personalne beneficja, jak o swoje środowisko. Z tego powodu ma niewielki wpływ na ważne dla lubuskiej wsi decyzje. Nie istnieje nawet pozór dokumentu strategicznego mającego na celu zmiany na lubuskich wsiach. A wiejski elektorat zdaje się, wreszcie to dostrzegł.

Tymczasem PiS w swojej strategii poszerzania elektoratu wkroczył na polską wieś. Jak bardzo na lubuską, nie bardzo dzisiaj wiadomo. Można jednak się spodziewać, że i w Lubuskiem PiS zdobędzie część głosów, wcześniej oddawanych na PSL. Czy będzie to dużo? Trudno ocenić, ale w szeregach PSL-owskich spora panika. Moje rozmowy z radnymi Sejmiku z ramienia PSL, ujawniają obawy, nie tyle o indywidualną popularność, ale o popularność listy. A przecież o liczbie radnych nie decyduje ich indywidualna popularność, ale akceptacja programu PSL w regionie. A z tym może być problem.

Gdybym miał cokolwiek radzić lokalnym działaczom z PSL-u, mającym realny dorobek w terenie, sugerowałbym koalicję z PiS-em, który nie ma rozpoznawalnych kandydatów mogących zdobyć głosy mieszkańców wsi. No, ale zdaje się, że to kwadratura koła.

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register