Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Krótka pamięć Tyszkiewicza

Prezydent Nowej Soli zarzucił Radiu Zachód, że nie jest zapraszany do rozgłośni, a w ciągu „3 lat rządów PiS i radiowej cenzury nie został zaproszony do publicznego radia regionalnego jako prezydent miasta.”

Wadim Tyszkiewicz ma krótką pamięć. Audycji z prezydentem Nowej Soli można posłuchać np. TUTAJ.

Zupełnie na marginesie, to prezydent ma problem z mnogością funkcji, które łączy oraz fakt, że miast zarządzać miastem, niepotrzebnie wpakował się w politykę.

Czy teraz przeprosi redakcję?

 

O autorze

Z-ca redaktora naczelnego Radia Zachód S.A.

Komentarze

 • Avatar
  Wadim TYszkiewicz
  27 września 2018

  Jeśli pana to usatysfakcjonuje, prostuję: w ciągu ostatnich blisko 3 lat rządów PiS i nowego zarządu Radia Zachód, jako prezydent miasta, w sprawach miasta, do studia zostałem zaproszony jeden raz ponad pół roku temu, co nie zmienia mojej oceny niebywałego i niespotykanego dotąd, upolitycznienia i upartyjnienia publicznej rozgłośni.

  • Avatar
   Marek Poniedzialek
   28 września 2018

   Prostuje Pan, a i tak mija się z prawdą. Rozmawialiśmy w porannej rozmowie nie ponad rok temu a w czerwcu tego roku (7-06) i to o Nowej Soli. Rozumiem, że rozmów, w których nie mógł Pan zwymyślać prowadzącego od „ludzi podłych”, tudzież „pisowskich nominatów” może Pan nie pamiętać, jednak takie są fakty. W ciągu ost. 3 lat był Pan gościem porannej rozmowy 14 razy – ani prezydent Gorzowa, ani Zielonej Góry nie mają takiego wyniku. Szanujemy mniejsze samorządy, nie faworyzujemy tych, którzy się do tego przyzwyczaili, dajemy im głos. Antena nie jest z gumy a publicystyka jedną z wielu działalności Radia Zachód.

   Na zakończenie – nie wiem czemu ma służyć, czemu innemu niż chwytowi pod publiczkę, zestawianie Radia Zachód z Radiem Wolna Europa, które nie nadaje zresztą po polsku już od 24 lat. W każdym razie jest kłamliwym przedstawianiem rzeczywistości i manipulowaniem Pańskimi wyborcami i fanami. Ciekawe, zwłaszcza w kontekście tego, co zarzuca Pan notorycznie nam.

   • Avatar
    Wadim TYszkiewicz
    28 września 2018

    Gratuluję analizy statystycznej. Musiał się Pan nieco napracować. Widzi Pan, za mijanie się z prawdą, stać mnie na słowo przepraszam i sprostowanie, w odróżnieniu od Pana Premiera, który świadomie i cynicznie kłamie, choćby przy otwarciu węzła S3 Nowa Sól, z waszym udziałem zresztą. Nie słyszałem w waszym radiu sprostowania kłamstw premiera, a wprost przeciwnie, powielaliście te brednie. Ja bardziej kieruje się emocjami. Więc jeśli nie byłem zbyt precyzyjny- przepraszam, ja nie prowadzę statystyk, co nie zmienia faktu, że wg mnie Radio Zachód zostało totalnie upolitycznione, jak nigdy za wolnej Polski. Ja porównuję to co było, z tym co jest. Znam RZ od końca lat 80-tych. Co do moich słów: proszę tylko jeszcze raz przeczytać mój wpis, pisałem o niezapraszaniu mnie jako prezydenta, a na siłę wciskanie mnie w buty polityka. Proszę odsłuchać naszą ostatnią rozmowę moją z panem, ile tam było lubuskiego i Nowej Soli, a ile polityki? Przypomnę, jestem prezesem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, które skupia wszystkie 82 gminy naszego województwa. Jestem członkiem zarządu Związku Miast Polskich!!! Jedynym w historii woj. lubuskiego. Ja jestem przede wszystkim samorządowcem, który zajmuje się sprawami dotyczącymi mieszkańców. Dwa razy do roku po 10 min. jako gość studia RZ, i to w tematach politycznych, to pana zdaniem to, czego słuchacze oczekują najbardziej, dostając co dzień polityczną sieczkę i totalną propagandę ukierunkowaną pod jedynie słuszną partię, niemal każdego ranka z udziałem polityków PiS? Jak się ma forum, po którym dyżurni polityczni redaktorzy, przekładają słowa na język PiS. Tacy ludzie jak Chmielnik czy Pierzchała na antenie publicznego radia zachód uprawiają politykę wręcz w obrzydliwy, stronniczy sposób. Co do zwymyślania, to pozwoli Pan mi na wolność wypowiedzi na temat pewnej kategorii ludzi, którymi gardzę. Proszę sobie darować teksty typu: dajemy szansę mniejszym…. Dajecie przede wszystkim szanse polityki opcji rządzącej, jak nigdy dotąd od czasów komuny. Takie są fakty.

 • Avatar
  Wadim TYszkiewicz
  28 września 2018

  Panie redaktorze, Pan doskonale wie, jaka jest polityka radia. Po co ściemniać? Pan doskonale zna statystyki obecności na antenie polityków PiS. Polityczna sieczka ustawiona pod jedynie słuszną partię zaczyna się od poniedziałkowego poranka. Wie Pan dobrze, kto i w jakim charakterze występuje na antenie radia po sobotnim forum, tłumacząc co wcześniej zostało powiedziane na język jedynie słusznej partii. Nie da się tego słuchać. Co do mojej osoby, wie pan doskonale, że znam wszystkich starych pracowników radia. I wiem więcej niż się panu wydaje. Nie zaprzeczy pan chyba słowom: „nie będziemy już więcej promować Tyszkiewicza”. Marek Turowski bywa w powiecie nowosolskim i wschowskim. Co w tym dziwnego, Nowa Sól jest trzecim miastem województwa lubuskiego. To, że relacji z tych powiatów jest sporo, to fakt. Ale to, że wycięliście mnie niemal całkowicie z anteny za niepoprawność polityczną, to drugi fakt. Cenzura wróciła jak za komuny. Wizyta prezydenta trzeciego miasta województwa w publicznym radiu raz na 3 lata, to jest ta nowa polityka informacyjna radia? Gratuluję. Drwi Pan z pełnionych przeze mnie funkcji (pełnię je społecznie), które w znaczący sposób przekładają się na życie Lubuszan, którym mam wiele do przekazania, choćby jako szef Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego skupiającego wszystkie 82 gminy. Rozwiązujemy problemy tych miast i gmin. Myśli pan, że to nie interesuje Lubuszan? Myśli pan, że to jest mniej ciekawe od politycznej sieczki w każdy poniedziałek politycznego ministra czy ministry? W ciągu 3 lat ani razu nie zaproszono mnie jako samorządowca stojącego na czele Zrzeszenia. I dla jasności: nie pcham się na antenę. Nie o to chodzi. Jeśli nie Radio Zachód, to Radio Wolna Europa jest tymi sprawami zainteresowane. Chodzi o dostęp Lubuszan do rzetelnej informacji. Ja nie muszę się promować. Chce pan się założyć o mój wynik wyborczy bez promowania się w Radiu Zachód? Jesteście też w końcu radiem informacyjnym. Niestety z racji upolitycznienia rozgłośni, bardzo źle wywiązujecie się z tej roli. Jak tam wyniki słuchalności? Proszę się pochwalić. Ale jak pan wie, nic nie trwa wiecznie, ani ja, ani ta władza. A w oczy innym, i sobie w lustrze, trzeba od czasu do czasu spojrzeć. Życzę lepszych czasów mojemu ukochanemu radiu, którego już niestety nie słucham. Nie da się.

Dodaj komentarz

You don't have permission to register