Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Czego boi się marszałek Polak?

Żyjemy w zielonej krainie nowoczesnych technologii. Unijne fundusze wykorzystujemy najlepiej w kraju. Wszyscy zazdroszczą nam innowacyjności. Rozwijamy ośrodki zdrowia by zapewnić Lubuszanom profesjonalną opiekę. Wyliczanka sukcesów Zarządu Województwa pod kierownictwem marszałek Elżbiety Anny Polak zdaje się nie mieć końca. Mam z tym jednak pewien problem, logiczny.

Od kilku tygodni i zapewne aż do wyborów, przy ulicach lubuskich miast, mieszkańcy mogą oglądać bilbordy, na których pani marszałek zaprasza czy to na gospodarczy kongres, zachęca do studiowania na uniwersytecie zielonogórskim czy też promuje profilaktykę nowotworową.  Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to ordynarny sposób na obejście przepisów dotyczących kampanii wyborczej oraz wykorzystanie publicznych środków do autopromocji.

Nie przekonują mnie tłumaczenia partyjnego kolegi pani marszałek, Marka Kamińskiego, który w Lubuskim Forum Radia Zachód próbował przekonywać, że reklama gospodarczej konferencji wymaga zarzucenia województwa reklamami z wizerunkiem organizatora, zaś wykorzystanie do tego wyborczego zdjęcia Polak jest bez związku.

Podejdźmy do sprawy pragmatycznie. Czy poza wąską grupą specjalistów zajmujących się gospodarką i ekonomią, oraz polityków i samorządowców, siłą rzeczy interesujących się zagadnieniem, dotarcie z informacją o wydarzeniu na taką skalę jest uzasadnione? Czy nie lepiej byłoby wysłać wszystkim zainteresowanym program i zaproszenie do wzięcia udziału w przedsięwzięciu, niż wydawać olbrzymie środki na „Elżbietę w XXL”? Nie mam wątpliwości, że przygotowana kampania ukierunkowana jest na wyborczy lans, a forum jest tylko pretekstem.

Dużo bardziej frapują mnie jednak odpowiedzi na inne pytania. Skoro jest tak dobrze i wszyscy dostrzegamy zbawienny wpływ rządów pani marszałek na nasze otoczenie, to co każe jej z taką determinacją, łamiąc zasady i dobry obyczaj, promować własną osobę?

Czy to brak wiary w realną sytuację województwa i strach przed tym, że nikt jej za atrakcyjnie brzmiące hasła nie doceni? Czy może to obawa przed tym co wydarzy się po wyborach i pompowanie swojego nazwiska przed partyjnym przesileniem? Odpowiedzi poznamy już wkrótce.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register