Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Jak komentujemy pozycję Polski w rankingu demokracji?

„Polska spada w rankingu demokracji. Wśród 41 krajów OECD i UE zajmujemy 37 miejsce.” – informuje dziennik Rzeczpospolita cytując badania ekspertów niemieckiej Fundacji Bertelsmana.

Z rankingu wynika, że Polska spadła aż o 29 miejsc a miały na to wpływ: pogorszenie praworządności, upartyjnienie mediów publicznych, ograniczanie prawa do zgromadzeń, rosnąca brutalność policji, próby kontroli organizacji pozarządowych oraz zmiany w prawie wyborczym.

Obok Polski spadek o dziewięć miejsc odnotowało także USA. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zdaniem autorów raportu niepokojące jest, że mimo spadającej jakości demokracji zaufanie obywateli do rządu wzrosło.

Jak skomentujecie Państwo te informacje. Czy demokracja w Polsce przechodzi kryzys? Czy ranking mówi prawdę o naszej rzeczywistości? Pytał Janusz Życzkowski

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register