Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

My czyli kto?

Władza na Deptaku znowu jest miła i empatyczna. W garniturach, pod krawatami z uśmiechem na twarzach. Stara eseldowska ekipa teraz nazywa się Bezpartyjnymi. Stawiają na hasło „Rozwijamy Zieloną Górę razem”. W tym haśle są dwie pułapki semantyczne. Po pierwsze nie bardzo wiadomo co znaczy dla ekipy Bezpartyjnych pojęcie rozwój.

Dla mnie symbolami tego rozwoju jest składowisko łatwopalnych odpadów na terenie dawnego Zastalu i pomnik Andrzeja Huszczy. Z jednej strony mamy koncepcję rozwoju w oparciu o siłę roboczą z Ukrainy, a z drugiej pudrowanie rzeczywistości przymilaniem się do żużlowych emocji mieszkańców. No bo kto nie kocha Andrzeja Huszczy, ikony sportowej miasta. Miłość kibiców, przeliczona na głosy. Obrzydliwe.

Do rangi przełomu gospodarczego nadymana jest budowa hali, w której kilkaset osób będzie za minimalną krajową pakować buty i wysyłać je do klientów. Przy okazji władza nie dostrzega, że średnia płaca informatyków wynosi ok 7 700, a pracowników magazynów i pakowaczy ok 3000. Jeśli to ma być rozwój, to ja się nie godzę na ten kierunek.

Po drugie zaś mam dylemat jak władza rozumie pojęcie „razem”. Bo Facebook jako miejsce dialogu z władzą, pokazuje, że władza w relacjach z fejsbukowymi dyskutantami emanuje pyszałkowatą butą i chamstwem. Pan Prezydent co prawda komunikuje tam stan pogody, zaliczone przebieżki i kolejne laury, które otrzymuje z rozmaitych redakcji, a z drugiej każdego, kto ma odmienne zdanie w kwestii sensowności miejskich inwestycji i postępującej degradacji miasta, stawia do pionu w duchu internetowego linczu, wspierany przez licznych akolitów.

Mam więc prawo przyjąć, że słowo „razem” dla Bezpartyjnych znaczy tyle co „my”. Zatem ani razem, ani rozwijajmy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register