Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Krajobraz po wyborach [ZIELONA GÓRA]

Analizując wynik wyborów do Rady Miasta Zielona Góra, w kontekście nazwisk radnych i rozkładu sympatii politycznych mieszkańców miasta wypada uznać oczywisty fakt, że Janusz Kubicki zachowując status quo, wygrał nie tylko kolejną kadencję jako prezydent, ale także ma praktycznie Radę Miasta w kieszeni. Nie sprawi mu bowiem najmniejszego trudu przekonanie 2 wybranych radnych z KO, do każdego, korzystnego dla niego głosowania. Od czego są miejskie spółki i Budżet Obywatelski.

Wynik 5 Radnych dla PiS, to bez wątpienia sromotna porażka. Porażka, która powinna wywołać głęboką refleksję lokalnych struktur. W efekcie kiepsko prowadzonej kampanii spektakularna klapa. Lokalni działacze uwierzyli, że dobre wyniki popularności w sondażach ogólnokrajowych zastąpią rzetelną pracę wśród społeczności lokalnej.

Koalicja Obywatelska zwiększyła stan posiadania z 5 do 7 miejsc w Radzie Miasta. Ciężka praca na Deptaku podczas kampanii i dobre nazwiska, ale także duża aktywność wśród lokalnych społeczności przyniosła rezultaty, czyli sukces. Koalicja Obywatelska znacznie lepiej jak PiS rozumie, że kampanię wyborczą zaczyna się tuż po wyborach, a nie tuż przed.

Generalnie więc Januszowi Kubickiemu łatwiej będzie rządzić miastem. Konsekwentne lansowanie się w Łączniku, dało efekt. Cotygodniowe raporty z pozytywnych działań prezydenta sporządzane za pieniądze wyborców zadziałały jak permanentna kampania wyborcza. PiS w tej sprawie zachował się nadzwyczaj biernie i naiwnie, no i został przykładnie ukarany. Nie był w stanie zbudować własnej medialnej narracji, a natrętna negacja działań prezydenta raczej zaszkodziła jak pomogła.

Wynik Ruchu Miejskiego pokazuje, ze internetem w Zielonej Górze jeszcze nie da się wygrać wyborów. Nawet tak znakomici kandydaci, mający za sobą spore osiągnięcia w społecznej działalności z medialno-urzędniczą machiną tzw Bezpartyjnych nie mieli szans. Tym samym dostanie się do Rady Miasta Anity Kucharskiej-Dziedzic, trzeba uznać za sukces. Sukces, który niekoniecznie zawdzięcza sobie, co kampanii medialnej jaką zapewniło jej uczestniczenie w wyścigu do prezydentury. Teraz już od niej będzie zależało, jak Ruch Miejski zdyskontuje zdobyty przyczółek.
Zatem w Zielonej Górze bez zmian. Następne 5 lat będzie kontynuacją poprzednich 12.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register