Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Cukrowa wata

Ruchy Miejskie to zjawisko wzrastające powoli na polskiej scenie samorządowej. Na razie bez większych sukcesów, ale mające spory potencjał. Potencjał ten wynika z lekceważenia przez partyjne biurokracje lub lokalne grupy interesów, wielu ważnych choć prawdę powiedziawszy niszowych i marginalnych problemów.

Niszowych i marginalnych nie w sensie ich wagi, ale statystycznej popularności wśród elektoratu. Ruchy Miejskie bowiem nie mają, ze szkodą dla siebie, spójnej wizji rozwoju podzielanej przez szerszy elektorat, dla którego feminizm, ekologia, wegetarianizm i inne odmiany globalnych ideologii, nie są zbytnio atrakcyjne, a nawet dziwaczne.

Przeglądając internetowe profile osób związanych z Kongresem Ruchów Miejskich, mam mieszane uczucia. Z punktu widzenia wyzwań z jakimi Polska ma do czynienia, osoby te prezentują raczej postawę szkodliwą dla wzrostu gospodarczego, demograficznego i społecznego. Niejasne są zródła finansowania tych ruchów, a nie wierzę, aby aktywność ich opierała się na wolontariacie.

Mam uzasadnione podejrzenie, że Ruchy Miejskie są rodzajem gry politycznej angażującej aktywnych i ambitnych ludzi w działania jałowe i słabo związane z polską racją stanu. Pod szczytnymi globalistycznymi hasłami neutralizuje się aktywność mogącą zwalczać liczne patologie z jakimi w polityce i samorządach mamy do czynienia. W moim mniemaniu to rodzaj politycznej waty cukrowej mającej zastąpić dobrze zrównoważoną polityczną dietę.

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register