Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Kto jest krawcem lubuskiej koalicji?

Polityczny pat w regionie. Miesiąc od wyborów samorządowych politycy Platformy i Nowoczesnej nie mogą dojść do porozumienia z Polskim Stronnictwem Ludowym, dotyczącego koalicji w sejmiku wojewódzkim.

Wczoraj do Zielonej Góry przyjechali Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer, wcześniej Władysław Kosiniak – Kamysz, ale poza spotkaniami za zamkniętymi drzwiami, nie zorganizowano konferencji na której ogłoszono by zawiązanie koalicji.

Z dystansu sytuacji przygląda się Prawo i Sprawiedliwość, którego lokalni politycy zapraszają do współpracy wszystkie ugrupowania. Jak się okazuje, takie niepodzielone polityką krajową koalicje są możliwe. W powiecie gorzowskim PiS porozumiał się z PO, w strzelecko – drezdeneckim z PSL, a w powiecie świebodzińskim z bezpartyjnym Forum Samorządowym.

A jak Państwo oceniacie sytuację w regionie? Kto i co jest krawcem politycznych koalicji? Czy polityka krajowa ma znaczenie i powinna determinować lokalne porozumienia na rzecz regionu?

 

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register