Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Czy Polską rządzą oligarchowie finansowi?

Była wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Elżbieta Chojna-Duch była przesłuchiwana przez sejmową komisję ds. wyłudzeń podatku VAT. Tak przed komisją, jak i w wywiadzie dla TVP info powiedziała ona, że za poprzedniego rządu ustawy podatkowe były pisane pod dyktando lobbystów, a prawo podatkowe zawierało korzystne dla wybranych grup rozwiązania, wskutek czego budżet tracił miliardy złotych.

Niedawno światło dzienne ujrzały nagrania zrobione przez bankiera Leszka Czarneckiego, który spotkał się z b. szefem KNF ws. swojego banku, którego przyszłość jest zagrożona. Podczas spotkania miała paść ze strony byłego szefa KNF korupcyjna propozycja. Sprawę tę analizuje obecnie prokuratura.

Tymczasem jako całość polski sektor bankowy wg. danych niezależnych ekspertów jest jednym z najbezpieczniejszych, najsilniejszych kapitałowo i najbardziej płynnych w Europie.

Jak wobec powyższych doniesień postrzegają Państwo polskie finanse? Czy przez pryzmat tych doniesień czujemy, że nasze pieniądze są bezpieczne a nadzór nad nimi właściwy? Czy Polską rządzą oligarchie finansowe?

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register