Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Zdemonopolizować Łącznik

„Łącznik Zielonogórski”, przez złośliwych zwany Klęcznikiem, będzie wydawany nadal. SIWZ przetargu jaki został ogłoszony, nie pozostawiają złudzeń. A przecież to między innymi dzięki Łącznikowi Janusz Kubicki rządziłby w Zielonej Górze w nieskończoność. Gazetka ma wielu wrogów, lecz jakoś dziwnie nie wśród niby opozycyjnych radnych.

Ja do przyjaciół tego propagandowego medium nie należę, ale nie uważam także, że Łącznik trzeba zlikwidować. Wręcz przeciwnie. I nie ma tu sprzeczności. Bowiem nie o to chodzi, kto wydaje tę gazetkę, ale kto ją redaguje. Moim zdaniem monopol nad treścią jaki twardo trzyma ekipa propagandzistów Janusza Kubickiego powinien zostać złamany.

Warunkiem akceptacji budżetu „Łącznika” przez radnych powinno być powołanie pluralistycznej Rady Programowej i umożliwienie publikowania w publicznym przecież medium tekstów opracowanych przez przedstawicieli rozmaitych i aktywnych w mieście środowisk obywatelskich. Łącznik może stać się forum otwartej debaty o Zielonej Górze, a Rada Programowa mogłaby to umożliwić. Ale tego muszą chcieć nie tylko Janusz Kubicki, ale także nowo wybrani radni.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register