Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Optymizm pod choinkę

Konwencja Zjednoczonej Prawicy odbywała się w hipernowoczesnej hali w Szeligach, która jest znana z nagrywania najpopularniejszych programów telewizji komercyjnych. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy i doskonale harmonizował z przekazem jaki Jarosław Kaczyński i rząd Mateusza Morawieckiego chcieli przekazać Polakom przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Kluczowymi hasłami tego komunikatu są: optymizm, modernizacja, i silna Polska w Europie.

Politycy Zjednoczonej Prawicy mają po stronie politycznych aktywów m. in. najwyższy wzrost PKB w Unii Europejskiej, nadwyżkę budżetową, malejący dług publiczny, zmniejszanie obszarów ubóstwa, obniżenie podatku CIT i składki ZUS -owskiej.

Aby uspokoić nastroje społeczne rząd obiecuje, że nie wprowadzi od przyszłego roku podwyżek cen prądu. Warto przypomnieć, że podwyżki cen energii zależą od wzrostu cen węgla i mocno podniesionych przez Unię Europejską kosztów emisji CO2. Zdaniem ekspertów, rząd premiera Morawieckiego zdecyduje się na obniżenie podatku akcyzowego za energię aż o połowę. Sprzyja temu dobra kondycja budżetu państwa.

Podczas konwencji w Szeligach zarówno Jarosław Kaczyński jak i Mateusz Morawiecki mocno akcentowali proeuropejski kurs Prawa i Sprawiedliwości, prezentując konserwatywny mesjanizm polegający na chęci wpływania na UE w duchu tradycyjnych wartości naszego kontynentu.

W dziedzinie modernizacji zapowiedziano wzrost nakładów na badania i rozwój o 15%. Nie jest to imponujący skok kwotowy ale w najbliższych dziesięcioleciach Polska będzie się musiała zmierzyć z niezwykle kosztowną modernizacją energetyki aby spełnić wymogi katowickiego szczytu klimatycznego, który uzupełnia tegoroczną listę sukcesów rządu. Zdaniem obserwatorów polityki oznaczać to będzie nieuchronne wejście prawicy w sferę ekologii – postrzeganej dotychczas jako domena lewicy.

Konwencja w Szeligach jest zapowiedzią ofensywy programowej prawicy przed przyszłorocznymi wyborami do Europarlamentu oraz Sejmu i Senatu RP.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register