Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Babki z piasku

Bo szanowni Państwo samopoczucie w kwestii własnej sprawczości macie wielkie jak Czomolungma, ale kiedy przychodzi do wynegocjowania z PKP takiej błachostki jak rozkład jazdy, to okazuje się, że jesteście dla szeregowych urzędników poznańskiej dyrekcji kolei, babkami z piasku.

Oglądam uśmiechnięte twarze nowych radnych Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego. Siedzą przy stołach, szczerzą zęby i obradują w pocie czoła. Tu dadzą kasę na drogę, tam na most, a gdzie indziej na dzielnych ochotniczych strażaków. Region się od ich obradowania i gadania rozwija, a Lubuszanom żyje się coraz dostatniej.

Tylko PKP nie dorasta do wysokiego poziomu skuteczności działania nowych radnych i z brutalną bezwzględnością traktuje Lubuskie jak zaścianek. Zamiast optymistycznych zapewnień, że będzie coraz lepiej i punktualniej, likwiduje dwa istotne połączenia z Warszawą. Jedno poranne, pozwalające Zielonogórzanom udać się do stolicy w celu wykonania niezbędnych czynności służbowych bądz osobistych, oraz połączenie popołudniowe powrotne umożliwiające powyższym powrót do domów po wykonaniu wzmiankowanych czynności.

I tak oto dokonała się weryfikacja siły oddziaływania radnych wojewódzkich na rzeczywistość. Bo szanowni Państwo samopoczucie w kwestii własnej sprawczości macie wielkie jak Czomolungma, ale kiedy przychodzi do wynegocjowania z PKP takiej błachostki jak rozkład jazdy, to okazuje się, że jesteście dla szeregowych urzędników poznańskiej dyrekcji kolei babkami z piasku.

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register