Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Udany rok 2018

Dla wielu Polek i Polaków rok 2018 był bardzo udany. Potwierdzają to twarde dane statystyczne, pokazujące dobrą kondycję krajowej gospodarki. Polski Instytut Ekonomiczny wskazał na jej główne siły napędowe do których należą: wzrost gospodarczy (wyższy od planowanego), konsumpcja prywatna (powyżej prognoz) i dobra koniunktura na rynku pracy.

W 2018 roku przybyło 539 tys. miejsc pracy (według obliczeń PIE), co stanowiło wzrost o 7,5% w stosunku do roku 2017. Rosły także płace – według danych GUS – o 7,5% w sektorze dużych przedsiębiorstw, czyli znacznie powyżej poziomu inflacji – szacowanej w listopadzie br. na ok. 1,2%.

Łyżką dziegciu w beczce miodu były rosnące rachunki za wodę, prąd i gaz. Nie rzutowały one jednak w istotny sposób na nastroje rynkowe znacznej większości naszych rodaków, zwiększających w 2018 roku zakupy dóbr i usług.

W 2018 roku byliśmy liderem wzrostu PKB w Unii Europejskiej. Rosnąca pozycja Polski została odnotowana w środowisku światowych indeksów gospodarczych. FTSE Russel zaliczył Polskę do grona „rynków rozwiniętych”.

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register