Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

A woda coraz droższa

To samorządy a nie rząd uczyniły sobie ze spółek miejskich synekury dla swoich Misiewiczów i Trzaskowskich.

Kiedy państwowe spółki energetyczne chcą podnieść cenę energii elektrycznej lub gazu w mediach podnosi się rejwach. W telewizorach odgrywany jest spektakl troski o nasze portfele, a w nim politycy wraz z dziennikarzami zamulają nam mózgi hiper rzeczowymi argumentami. A to ekonomicznymi, a to politycznymi, a to klimatycznymi.

A ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że całość tej medialnej grandy oderwana jest od comiesięcznych wydruków rozliczenia kosztów mieszkania. A w nich, tak się jakoś dziwnie składa, koszty wywozu śmieci są porównywalne z kosztami gazu i są mniej więcej dwa razy mniejsze od kosztów energii elektrycznej, które są z kolei 3-4 razy niższe od kosztów wody.

W moim przypadku najbardziej kosztownym medium jest woda i jej odprowadzenie, którego ceny nie regulują państwowe instytucje. Są za to wynikiem kompletnej samowolki samorządów. To samorządy a nie rząd uczyniły sobie ze spółek miejskich synekury dla swoich Misiewiczów i Trzaskowskich. I niezależnie od tego jaka partia ma w samorządzie większość, to zgodnie, wszyscy radni rok rocznie, podnoszą nam koszty wody i ścieków. I tak zapewne będzie i tego roku w większości lubuskich samorządów.

Radzę to Państwu sprawdzić, zanim zaczniecie narzekać na rząd napuszczani w mediach przez zatroskanych o Wasz portfel polityków i publicystów.

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register