Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

A woda coraz droższa

To samorządy a nie rząd uczyniły sobie ze spółek miejskich synekury dla swoich Misiewiczów i Trzaskowskich.

Kiedy państwowe spółki energetyczne chcą podnieść cenę energii elektrycznej lub gazu w mediach podnosi się rejwach. W telewizorach odgrywany jest spektakl troski o nasze portfele, a w nim politycy wraz z dziennikarzami zamulają nam mózgi hiper rzeczowymi argumentami. A to ekonomicznymi, a to politycznymi, a to klimatycznymi.

A ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że całość tej medialnej grandy oderwana jest od comiesięcznych wydruków rozliczenia kosztów mieszkania. A w nich, tak się jakoś dziwnie składa, koszty wywozu śmieci są porównywalne z kosztami gazu i są mniej więcej dwa razy mniejsze od kosztów energii elektrycznej, które są z kolei 3-4 razy niższe od kosztów wody.

W moim przypadku najbardziej kosztownym medium jest woda i jej odprowadzenie, którego ceny nie regulują państwowe instytucje. Są za to wynikiem kompletnej samowolki samorządów. To samorządy a nie rząd uczyniły sobie ze spółek miejskich synekury dla swoich Misiewiczów i Trzaskowskich. I niezależnie od tego jaka partia ma w samorządzie większość, to zgodnie, wszyscy radni rok rocznie, podnoszą nam koszty wody i ścieków. I tak zapewne będzie i tego roku w większości lubuskich samorządów.

Radzę to Państwu sprawdzić, zanim zaczniecie narzekać na rząd napuszczani w mediach przez zatroskanych o Wasz portfel polityków i publicystów.

fot. Pixabay

O autorze

Publicysta  

Dodaj komentarz

You don't have permission to register