Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Zielona Góra: List otwarty Grzegorza Maćkowiaka

Zielona Góra, dnia 07 stycznia 2019 r.

Szanowni Państwo,

W październiku ubiegłego roku zakończyły się wybory samorządowe i mieszkańcy naszego miasta wybrali Prezydenta i Radę Miasta. Jednak fakt zakończenia wyborów nie oznacza, że problemy i skandale zniknęły pod dywanem. Ostatnie wydarzenia w związku z podnoszeniem opłat za przekształcenie użytkowania wieczystego o ponad 2000% muszą robić wrażenie. Atak na niepubliczny żłobek „Ślimaczek” i próba zemsty politycznej to tylko ostatnie poczynania obecnej władzy.

Tylko czy wszyscy o czymś nie zapomnieliśmy? W czerwcu 2018 roku samobójstwo popełniła główna księgowa ZZUM pozostawiając pożegnalny list, w którym można było przeczytać o poważnych nieprawidłowościach w spółce miejskiej. Oczywiście powstał poważny problem, gdyż jak twierdzili prawnicy UM Komisja Rewizyjna Rady Miasta nie mogła prowadzić kontroli w spółce, gdzie 100% udziałów należy do miasta. Myślę, że nowe światło w tej sprawie niesie wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 28 listopada 2018 r. w którym jednoznacznie stwierdzono, że „Przekazanie zadań do spółki nie może oznaczać wyjęcia ich spod kontroli rady”. Oczywiście całość wyroku dostarcza dodatkowych argumentów potwierdzających prawo Rady Miasta do kontrolowania spółek. Myślę, że Radni podjęli pewne zobowiązanie, które dziś powinno zostać wypełnione.

Oczywiście nie można zapominać o innych poranionych osobach, które do dziś dochodzą do sprawiedliwości. Pani Stanisława Fórmanowicz od wielu lat bezskutecznie próbuje odzyskać dobre imię, po tym jak zwolniono ją z komisji ds. orzekania o niepełnosprawności. Kilka miesięcy temu z MOPS-u doszła nas informacja o możliwym mobbingu wobec pracowników. W tej sprawie została nawet powołana specjalna komisja, ale dziwnym trafem później została rozwiązana.

Niestety wspólnym mianownikiem wszystkich tych sytuacji jest prawdziwy dramat ludzi, którzy pracują w jednostkach podległych miastu, a później spotyka ich naprawdę trudny lub tragiczny los.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Maćkowiak

 

Autor listu jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie pełni obowiązki sekretarza lubuskich struktur partii.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register