Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Jasełka z Basią

Ogłaszając wojnę z Kościołem powinien już zawczasu być gotowy na klęskę.

Barbara Nowacka, mająca poparcie wynoszące jakieś drobne ułamki promila, zgodnie z lewicową tradycją rodzinną, poczuła się godna wstąpienia na lewacką barykadę i ogłosiła w Święto Trzech Króli krucjatę przeciwko Kościołowi Katolickiemu. I zapewne jak poprzednicy podnoszący rękę na Kościół będzie kolejną ofiarą politycznego samobójstwa.

Kościół Katolicki, czego lewacy nie rozumieją, to nie tylko kler, ale system moralny i wspólnota system ten wyznająca. To rodzaj społecznego perpetum mobile, czyli samonapędzająca się społeczna struktura. Tradycyjną właściwością polskiego Kościoła Katolickiego jest podział tej wspólnoty na względnie autonomiczną rzeszę wiernych i żyjącą w relatywnej izolacji od nich hierarchię. I analizując historię polskiego Kościoła Katolickiego, łatwo zauważyć, że często to hierarchia musiała nadążać za „owieczkami”, które po swojemu niczym betlejemscy pastuszkowie znajdowali kontakt z Panem Bogiem, omijając zadufanych w sobie pośredników. Oj nie jeden raz w historii. 

Kto tego nie rozumie, nie rozumie Polski, nie rozumie Polaków. Ogłaszając wojnę z Kościołem powinien już zawczasu być gotowy na klęskę. Tym bardziej, że Polska przeżywa czas rechrystianizacji. Ludzie mniej obawiają się mówić o Bogu i demonstrować religijną tradycję, czego jakże pięknym przykładem są pochody z okazji Święta Trzech Króli, najliczniejsze jasełka, jak to pięknie ujął rzecznik episkopatu w telewizji. Ten zielonogórski zawdzięczamy pasji dziesiątek ludzi, inspirowanych i organizowanych przez Eleonorę Szymkowiak i Gerarda Nowaka. 

Byłem na pochodzie także tego roku. I mam nadzieję, że oboje będą jeszcze wiele lat w takiej formie, aby nadal ten pochód nam Zielonogórzanom organizować.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register