Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Knebel

Logiczny porządek rzeczy domaga się trzymania zasady, aby nie wyciągać wniosków, na podstawie wątłych przesłanek. Z tego wynika, że w sprawie śmierci Pawła Adamowicza nie powinniśmy się wypowiadać inaczej jak w trybie hipotezy jedynie. Ja też nie mam zamiaru się wypowiadać, bo zgodnie z cybernetyczną zasadą – komunikat ma informacyjną wartość tylko wtedy, gdy jest zweryfikowany. Te niezweryfikowane tworzą jedynie szum informacyjny.

Jednak z szumu informacyjnego wzniecanego celowo bądz spontanicznie, wyłania się realna grozba kneblowania ust publicystom, postulowana przez polityków i media, pod jakże mętnym pretekstem – wojny z mową nienawiści. Ta marksistowska idea, którą znamy w wersji przywiezionej do Polski na sowieckich czołgach, teraz przybywa do nas w makijażu poprawności politycznej ze zdominowanej przez neomarksistów Europy, jako zdobycz tamtejszej cywilizacji. I nobla temu, kto da solidną definicję tego ideologicznego wynalazku, na tyle precyzyjną, abyśmy nie musieli bać się polskich sądów, o to, że mówiąc lub pisząc prawdę, nie zostaniemy ukarani. Bo celem operacji zwanej „wojna z mową nienawiści” jest wojna z prawdą. Prawdą, która nie ma marksistowskiego certyfikatu i błogosławieństwa koncesjonowanych obrońców demokracji.

Demokracja z istoty rzeczy jest sporem, który, z racji praw wyborczych, jakie ma każdy obywatel, niezależnie od stopnia rozumienia polityki, ma głównie emocjonalny charakter. I nie ma co udawać, że demokracja nie jest z istoty rzeczy populistyczna i że nie posługuje się demagogią jako rdzeniem politycznego przekazu. Zarzucanie więc komuś populizmu i demagogii jest niedemokratyczne.

Demokracja nie może być koncesjonowana przez marksistowskie gremia decydujące co jest dobre, a co złe, w makijażu poprawności politycznej. To knebel, a na to zgody być nie może.

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register