Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Biedroń przeciw wszystkim

Robert Biedroń rozpoczął walkę z Kościołem rzymskokatolickim, totalną opozycją i obozem rządzącym. Na głównej scenie politycznej pojawił się kolejny polityk wojujący. Hasła aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży, renegocjacja konkordatu, legalizacja związków partnerskich, mają uczynić z partii o nazwie Wiosna, najbardziej radykalne obyczajowo ugrupowanie polityczne w Polsce. Ruszając w objazd kraju Robert Biedroń będzie niósł żagiew konfliktu ideologicznego gdyż on sam, jego doradcy i zwolennicy uznali, że im się to politycznie opłaci.

Wiosenna świeżość nie jest jednak atutem Roberta Biedronia. Zdążył się bowiem już nieco zużyć w Sojuszu Lewicy Demokratycznej i w Ruchu Palikota. Brak znaczących sukcesów w tych partiach spowodował, że ten czterdziestodwuletni polityk, próbuje tym razem zwojować dużo więcej – na własną rękę. Po wielu latach obecności w przestrzeni publicznej, dyskontuje właśnie teraz obyczajową rozpoznawalność zdobytą w programach śniadaniowych i w celebryckiej publicystyce komercyjnych stacji telewizyjnych. Te doświadczenia przenosi żywcem do polityki.

Robert Biedroń nie proponuje – jak ex prezydent RP Bronisław Komorowski – aby lać się dechą z przeciwnikami politycznymi. Narracja Biedronia nawiązuje do poetyki reklam telewizyjnych zlecanych przez koncerny farmaceutyczne. Jego program obyczajowo – ekonomiczny jest jak pigułka szczęścia. Perswazyjna retoryka lidera Wiosny ma przekonać zwolenników, że jeśli łykną to co im oferuje – znikną Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska a Kościół rzymskokatolicki uda się zapędzić do kruchty. Żeby zbudować nowy tęczowy świat i zasiąść nad brzegami postulowanych w programie wyborczym, błękitnych oceanów, trzeba najpierw zniszczyć kompromis aborcyjny, który mimo licznych różnic nadal łączy PO i PiS. Tak ma wyglądać zapowiadane przez Biedronia „rozmrażanie” Sejmu na Wiejskiej, co oznacza w praktyce wzmaganie napięć społecznych w Polsce. Robert Biedroń pod hasłem Wiosny proponuje destrukcyjny neojakobinizm w wersji soft.

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register