Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Infantylizacja na co dzień i od święta

Notatnik konserwatysty… nowoczesnego 23.02.19

Większość moich stałych Czytelników z pewnością zorientowała się już dawno, że i ja nie jestem wolny od …obsesji. Wśród wielu, których nota bene żadną miarą się nie wstydzę są i obywatelskość (prawa i obowiązki 1:1) i poważne (partnerskie?) traktowanie z tzw. żelazną logiką w tle oraz nietolerancja (?!) wobec postaci skompromitowanych, wesołkowatych w sprawach poważnych, cynicznie i marketingowo infantylnych, prymitywnych i totalnie głupich (cokolwiek to ostatnie miałoby znaczyć) oraz złych. Ten powyższy skrótowy rejestr mógłby od biedy ilustrować zmitologizowaną do cna misję np. funkcjonalnie w mediach, która wszak domaga się odrębnego felietonu.

Jako że zbliżają się wybory (aż dwa „święta demokracji 2019”) warto przyjrzeć się bliżej oferowanym nam poważnym (sic!) szansom wyboru. Choć przecież stała liczba ponad 50% naszych rodaków, którym wszystko jedno kto, dlaczego i jak nami rządzi, bądź (jak w przypadku P E) nas reprezentuje, to ciągle równie stały ból głowy. Wciąż mam nadzieję, że nie tylko mój.

A’propos. Janusz Korwin-Mikke, który od dawna budzi u mnie uczucia delikatnie mówiąc mieszane, co czas jakiś jednak rzuca myśl wartą zacytowania i… refleksji niejakiej. Otóż podczas jakiegoś publicznego spotkania z J K-M rozważano pomysł obowiązkowych badań psychiatrycznych dla polityków (sic!), na co pan Janusz zareagował ripostą godną mistrza, – „No tak, ale najpierw trzeba by zbadać tych, co ich wybierają!”.

Tak czy owak hasła „programowe”: „Żeby odsunąć PiS od władzy” obrażają inteligencję moją, tak jak i Państwa, jestem pewien. A wciąż poważne szanse wyborcze przeróżnych pajaców medialnie kreowanych, na co dzień i od święta nie wróżą naszym narodowym i obywatelskim interesom nic dobrego. „Nie dajmy się robić w konia”.

Na zakończenie zaś najnowsza informacja dotyczące ładu medialnego w Polsce. Oto Agora (ponoć za pieniądze Sorosa) do spółki z czeskim SFS Ventures zakupiła spółkę Eurozet (m.in. Radio Z), będzie więc większy pluralizm! Oczywiście żartowałem.

 

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register