Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

R.Zapadka: Ręka w nocniku

No i porobiło się. Totalna opozycja, której ton nadają zdrajcy i renegaci, utraciła właśnie zdolność do rozmawiania ze społeczeństwem o najważniejszych potrzebach i możliwościach ich zaspakajania. PiS z wdziękiem prestidigitatora przyjął do realizacji hasła swoich przeciwników w sprawie obdarowania podatkowymi pieniędzmi a to każdego dziecka, a to emerytów, a to pracującą młodzież. Totalsi zostali z ręką w nocniku. Wypstrykali się z ofert realnie poprawiających życie Polaków. Nie mają czym przychylać im nieba.

PO z sojuszniczymi stronnictwami musi jednak coś sprzedawać w kampanii wyborczej. Na straganie mają wyłożone towary drugie świeżości takie jak: nienawiść do PiS oraz podstawowy wybór strachów: przed dewastacją Polski, przed Polexitem, przed utratą demokracji i praworządności. Pośród tej żałości i smutku wdzięczy się do wyborców propaganda LGBT + gender, czyli deprawator w aerozolu. Z braku tradycyjnego poparcie u chłopów i robotników lewactwo kokietuje „proletariat zastępczy”, w skład którego wchodzą zboczeńcy, uznający rozwiązłość seksualną za główną treść życia. Kto by pomyślał, że przeciwnicy PiS będą zmuszeni tak spektakularnie zabiegać o głosy, jak by nie było, marginesu społecznego. Z tego, że to margines, zdają sobie oni całkowicie sprawę i dlatego nie ustają w usiłowaniach powiększenia jego liczebności, a tym samym siły swojego elektoratu. Dowodem na to jest próba zainstalowania w warszawskich szkołach homoseksualnych deprawatorów, pod pozorem edukacji seksualnej. Jeśli tak się stanie, to szkoły będą żerowiskami dla pedałów i taśmą produkcyjną masowych zmian orientacji seksualnej oraz płci dzieci i młodzieży.

Rozdawnictwo socjalne nie motywuje do pracy i uruchamia lawinę roszczeń. Przyzwyczajenie ludzi do takiego systemu prędzej czy później sprawi, że i oni, i kraj obudzą się dnia pewnego z rękę w nocniku. Najsensowniejszym sposobem pozostawienia ludziom w kieszeniach więcej pieniędzy jest znaczne podniesienie kwoty wolnej od podatku. Jednak takie rozwiązanie jest trudne do wprowadzenia w życie przy totalnej obstrukcji w wykonaniu opozycji totalnej. Rządzący tak grają, jak im przeciwnik pozwala. Za politykę socjalną PiS odpowiada także nieprzebierająca w atakach i prowokacjach koalicja europejska. W takich okolicznościach obóz rządowy nie ma głowy na finezyjne i mądre rozwiązania systemowe. Wybiera zgodnie z logiką demokracji działania obliczone na utrzymanie dotychczasowego elektoratu i przyciągnięcie nowych wyborców. Wszystko co pozwala zachować władzę jest słuszne i zbawienne, prawda? Na tym przecież polega prawdziwa demokracja!

W naszym biednym kraju władza i opozycja zdają się żyć w radykalnie odmiennych rzeczywistościach, co się przekłada na ich wyborczą retorykę. Rządzący odwołują się do konkretów jakimi są zasiłki i ulgi. Natomiast ich wrogowie straszą na potęgę ogół wyborców, a dobrym słowem, afirmacją wręcz, obejmują tylko środowisko LGBT. Jeśli chodzi o język i tematykę propagandy wyborczej, to PiS ma prawo do kąśliwej uwagi pod adresem totalnej opozycji: „my o zupie a wy o ***pie” nawijacie wyborcom. Jest i śmieszno, i straszno, a będzie bardziej.

 

Rafał Zapadka

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register