Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rozum na strajku

Świat polityki i świat obiektywny, to dwie różne planety tak bardzo od siebie odległe, że wydają się należeć do odrębnych galaktyk. Świat polityki to rodzaj abstrakcji, a jej żywicielem jest świat obiektywny. Politycy z istoty rzeczy żerują na wyborcach. To oczywista reguła demokracji. Ważnym aspektem żerowania polityków na wyborcach jest mieszanie świata obiektywnego ze światem polityki i wmawianie wyborcom, że to świat polityki jest ważniejszy od świata obiektywnego. W demokracji wyborcy zazwyczaj pełnią rolę pożytecznych idiotów, którzy pozwalają politykom czerpać korzyści ze świata obiektywnego.

Przykładem tej sytuacji jest tak zwany strajk nauczycieli. Nauczyciele napuszczani przez komunistyczną agenturę w osobie szefa ZNP Broniarza i media sterowane przez ubecką progeniturę, zostaną wykorzystani w politycznej grze. Gra toczy się nie o lepszą szkołę, nie o lepszą przyszłość dla uczniów i nie o poprawę wynagrodzeń. Chodzi o wyborcze słupki i polityczne synekury wybrańców demokracji. I nie chodzi mi o PiS, czy kondotierską zbieraninę, nazywającą się Koalicją Europejska. Chodzi o sens i cele tak zwanego strajku. A sensem jest sianie chaosu w państwie, a celem jest walka polityczna i kolejna antyrządowa, antykonstytucyjna próba zmiany obiektywnej rzeczywistości w imię logiki świata politycznego. Ofiarami tej wojny będzie Polska, uczniowie, edukacja, no i oczywiście sami nauczyciele. O nich tu w istocie chodzi najmniej. Jak już mocodawcy strajku usadowią się na poselskich stołkach i zaczną pobierać europejskie poselskie diety, wszystko wróci do normy i nikt już nauczycielami nie będzie się przejmować. Bo niezbędną dla funkcjonowania demokracji cechą jest psucie jakości edukacji. Zbyt mądrzy obywatele mogą zrozumieć, że politycy nimi manipulują.

Dlatego w demokracji znacznie ważniejsze od porządnego uczenia matematyki jest uczenie dzieci o zboczeniach seksualnych. I z tej misji tak nauczyciele jak i system edukacji wywiązują się znakomicie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register