Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Tolerancja

Istota słowa tolerancja polega na tym, że istnieje jakiś pożądany stan i względnie niewielkie odchylenia od tego stanu. Technicznie rzecz ujmując tolerancja to sytuacja, w której świadomie nie domagamy się doskonałości, wiedząc, że nie ma sensu do niej za wszelką cenę dążyć. Innymi słowy w technice tolerujemy odchylenia od normy, a zwiększenie lub zmniejszenie tolerancji jest efektem kalkulacji kosztów. Bycie tolerancyjnym obniża koszty, ale nie psuje walorów użytkowych. W tak rozumianej tolerancji zgoda na odchylenie nie oznacza akceptacji odchylania jako takiego. Chodzi jedynie o to, aby odchylenia nie prowadziły do utraty walorów użytkowych.

Aby bliżej relacje pomiędzy normą a tolerancją objaśnić, można posłużyć się zapałkami, albo nabojami w karabinowymi, jako przykładem. Normą tak zapałki jak i naboju jest zapłon od potarcia lub uderzenia. Rozumiejąc uwarunkowania praktyczne rozumiemy, że co któraś zapałka lub nabój może nie odpalić. Jednak niedopuszczalnym jest to, aby niewypały stały się normą, a wymóg palności uznany był za brak tolerancji.

W życiu społecznym jest podobnie. Pewne zachowania należy tolerować, bo z istoty rzeczy każdy z członków społeczeństwa jest inny. Jednak społeczeństwo wytwarza pewne normy, dzięki którym jako społeczeństwo istnieje. Bez tych norm tkanka społecznej spójności rwie się i zamiast społeczeństwa mamy pojedynczych ludzi, z których każdy robi to co mu się podoba, w imię niczym nie skrępowanej wolności, w efekcie czego następuje zanik wszelkich możliwości wspólnego działania. Nie trzeba być socjologiem, aby wiedzieć, że z jednej strony odmienność niesie z sobą kreatywność, a z drugiej, jej nadmiar destrukcję. Dlatego każde zdrowe społeczeństwo, mające instynkt samozachowawczy, limituje odmienności, lub innymi słowy, nie toleruje ich nadmiaru.

Geje i lesbijki są taką społeczną odmiennością. Ten rodzaj seksualnego zboczenia, ma nie tylko tęczowy koloryt kulturowy. Ma cechę dla społeczeństwa niezwykle groźną. Tą cechą jest odmowa prokreacji, czyli de facto odrzucenie społeczeństwa jako pokoleniowego kontinuum. Bez prokreacji każde społeczeństwo ostatecznie wymiera.

Środowiska gejowsko-lesbijskie postanowiły dokonać zamachu na logiczny sens słowa tolerancja. Głoszą tezę, że tolerancja nie jest związana ze społeczną normą. Że to dewiacja ma stać się normą. Tym samym środowiska te kwestionują sens społecznych norm, gwarantujących biologiczny byt społeczeństwa. Bo te kwestionowane normy nie wynikają z religijnych przykazań, medycznych zaleceń, czy estetycznych gustów. Normy te są podstawą wszystkich istniejących na świecie społeczeństw. Bowiem, żadne z nich nie może istnieć bez prokreacji, czyli małżeństwa płodzącego i wychowującego dzieci.

Trzeba zatem mieć świadomość, że celem ataku środowiska gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów, są nie tylko przywileje, ale w długiej perspektywie wyludnienie Polski. A tego tolerować nie można. Bo tolerancja to akceptacja przede wszystkim normy jako odniesienia dla istniejących odmienności. I to norma ma społeczny priorytet, a nie zboczenie.

fot.Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register