Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Gerard Wielki

Odszedł od nas do Boga, bo jakżeby inaczej, Gerard Nowak, człowiek jeden z ostatnich co „tak poloneza wodził”. Z urodzenia i solidności Wielkopolanin. Z pasji i emocji Lubuszanin. Zawsze uśmiechnięty, chociaż wymagający i wybredny w przyjaźni, jak Wielkopolanin. Otwarty na ludzi i świat, zorientowany na przyszłość, jak Lubuszanin. Nie wiedzieć czemu wciąż, mimo wszystkich nieprzyjemności jakie mu nie szczędziła lokalna władza, został do końca Lubuszaninem.

Jeden z tych nielicznych, których nie da się zastąpić. Nie mieścił się w opłotkach prowincjonalnych lokalnych kompleksów. Wyrastał o wiele pięter ponad mentalność lokalnych elit. Światowiec, bywalec wielu krajów i wielu kontynentów. Twórca drażniący władze swoimi wizjami artystycznymi i rozmachem swoich dzieł. Wymagający niezłomnie od innych jakości i solidności w działaniu. Zawstydzał innych optymizmem i bezkompromisowością w trzymaniu się wysokich standardów jakie sobie wyznaczał.

Z jednej strony pomysłodawca i reżyser międzynarodowych festiwali a z drugiej moderator imprez ulicznych. A przy tym muzyczny ekspert najwyższej próby, wyposażony przez Stwórcę genialnym słuchem. Cudowny gawędziarz, godzinami dzielący się swoją encyklopedyczną wiedzą z chętnymi do rozmowy. Kipiał energią i nowymi pomysłami, tak jakby wiek zamiast schylać Go ku ziemi, dodawał mu skrzydeł. Wydawał się być wieczny i niezniszczalny. Wobec ziemskich ograniczeń nieuległy i nieugięty. Wobec boskich wyroków pokorny. Zgodnie z nimi całe życie służył muzyce. I zgodnie z nimi odszedł, aby dalej organizować Pochód Trzech Króli, tyle tylko, że dla innej już widowni.

Dla tych którzy go znali i których zaszczycał przyjaźnią wydaje się pasować do słów wieszcza Adama. „Ile Cię cenić trzeba, ten tylko się dowie, kto Cię stracił”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register