Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Gerard Wielki

Odszedł od nas do Boga, bo jakżeby inaczej, Gerard Nowak, człowiek jeden z ostatnich co „tak poloneza wodził”. Z urodzenia i solidności Wielkopolanin. Z pasji i emocji Lubuszanin. Zawsze uśmiechnięty, chociaż wymagający i wybredny w przyjaźni, jak Wielkopolanin. Otwarty na ludzi i świat, zorientowany na przyszłość, jak Lubuszanin. Nie wiedzieć czemu wciąż, mimo wszystkich nieprzyjemności jakie mu nie szczędziła lokalna władza, został do końca Lubuszaninem.

Jeden z tych nielicznych, których nie da się zastąpić. Nie mieścił się w opłotkach prowincjonalnych lokalnych kompleksów. Wyrastał o wiele pięter ponad mentalność lokalnych elit. Światowiec, bywalec wielu krajów i wielu kontynentów. Twórca drażniący władze swoimi wizjami artystycznymi i rozmachem swoich dzieł. Wymagający niezłomnie od innych jakości i solidności w działaniu. Zawstydzał innych optymizmem i bezkompromisowością w trzymaniu się wysokich standardów jakie sobie wyznaczał.

Z jednej strony pomysłodawca i reżyser międzynarodowych festiwali a z drugiej moderator imprez ulicznych. A przy tym muzyczny ekspert najwyższej próby, wyposażony przez Stwórcę genialnym słuchem. Cudowny gawędziarz, godzinami dzielący się swoją encyklopedyczną wiedzą z chętnymi do rozmowy. Kipiał energią i nowymi pomysłami, tak jakby wiek zamiast schylać Go ku ziemi, dodawał mu skrzydeł. Wydawał się być wieczny i niezniszczalny. Wobec ziemskich ograniczeń nieuległy i nieugięty. Wobec boskich wyroków pokorny. Zgodnie z nimi całe życie służył muzyce. I zgodnie z nimi odszedł, aby dalej organizować Pochód Trzech Króli, tyle tylko, że dla innej już widowni.

Dla tych którzy go znali i których zaszczycał przyjaźnią wydaje się pasować do słów wieszcza Adama. „Ile Cię cenić trzeba, ten tylko się dowie, kto Cię stracił”.

O autorze

Publicysta  

Dodaj komentarz

You don't have permission to register