Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Tyszkiewicz zaatakował radio. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Po szarży jaką na publicystyczną aktywność w Radio Zachód przypuścił Marcin Jabłoński z Platformy Obywatelskiej, dziś do akcji włączył się Wadim Tyszkiewicz z Nowoczesnej.

Prezydent Nowej Soli w jednym z postów cytował wypowiedź koalicjanta, a w kolejnym wezwał Lubuszan, by Ci przestali słuchać radia.

 

fot. Facebook

 

fot. Facebook

 

Mimo słabego zasięgu obydwu postów (zwykle wpisy Wadima Tyszkiewicza mają ok 200 – 300 lajków) pojawiło się kilka komentarzy. 

W jednym z nich, lubuski działacz Nowoczesnej dowiedział się od internauty mieszkającego na wyspach, co sądzi o użytym przez gościa Radia Zachód określenia „IV Rzesza”. Takiej odpowiedzi Tyszkiewicz się nie spodziewał.

 

 

fot. Facebook

PS. Widać wyraźnie, że podobnie jak Marcin Jabłoński, również Wadim Tyszkiewicz „nie umie w publicystykę”. Co do apelu prezydenta w sprawie słuchania radia, zastanawiamy się co zrobi, gdy zaprosimy go na rozmowę do naszego studia.

O autorze

Z-ca redaktora naczelnego Radia Zachód S.A.

Komentarze

 • Avatar
  Andrzej
  31 marca 2019

  Ciekawe czy panowie namiętnie szermujący argumentem:”Za nasze pieniądze”, płacą abonament RTV?

 • Avatar
  Jacek
  31 marca 2019

  Szanowni Państwo, forma publicystyczna autorskich komentarzy i refleksji niesie w sobie wyraźny powiew Autorskiego podejścia do poruszanych kwestii. Radio Zachód, jak i inne media, respektując prawo autorów do wyrażania własnych poglądów, nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść w sensie merytorycznym, gdyż to publicysta korzystając z wolności słowa, bierze na siebie odpowiedzialność za reakcje jakie swoimi słowami wywoła. Jest to dyskusja, raz bardziej gorąca, raz mniej. Jest to krytyka uzasadniona lub nie. Słowem, Autor znajdujący się w ogniu krytyki, ponosi pełną odpowiedzialność za treść swoich publikacji. Ma pełne prawo do wolności poglądów, jeśli nie narusza godności innego człowieka, zasad praworządności, czy dobrych manier tzw e-etykiety nie możemy ani prewencyjnie, ani także post factum cenzurować, czy ograniczać tej wolności. Uogólnianie, związane z przypisywaniem Radiu Zachôd roli inicjatora merytorycznych treści tekstów i wystąpień publicystycznych jest związane z przypuszczeniem, że to na „zlecenie” Radia wygłasza się taką a nie inną wypowiedź. Blisko nam w tej perspektywie do brawurowej propagandy socjalistycznej, czego absolutnie nie widzę i nie słyszę. Poza tym niekiedy z Ciekawością wsłuchuję się w audycje z interaktywnym udziałem słuchaczy, co samo w sobie jest creme de la creme pracy radiowej, nie odnoszę wrażenia, że dominuje tam, jedna, tzw poprawna politycznie narracja. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

You don't have permission to register