Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Język Wadima 

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz nie stroni od brutalnego języka. Jednocześnie jako polityczny stary wyga nie zapomina opowiadać wszem i wobec jak to pada ofiarą mowy nienawiści. Jest w tym tak natarczywie absorbujący i sugestywny, że dostarcza dodatkowej pracy policji i prokuraturze. Ostatnio lansował się na Uniwersytecie Zielonogórskim jako ekspert od zapobiegania brutalizacji języka debaty publicznej i ofiara hejtu.

Jak mawiał Frank Underwood, dwulicowość pomaga w polityce ale ważne jest aby nie dać się na tym przyłapać. Tymczasem Wadim Tyszkiewicz sam się doprasza żeby go przyłapać. Atakuje bez pardonu nieprzychylną mu (cóż za zbrodnia w dobie demokracji), Gazetę Regionalną nazywając ją: zakałą miasta i powiatu, szczujnią, brukowcem i siewcą nienawiści. Zwraca przy tym uwagę na to, że wydawcą Gazety Regionalnej jest rodzina o nazwisku Rabe, jak gdyby to miało stanowić okoliczność kompromitującą.

Tyszkiewicz jest również bardzo niezadowolony z Radia Zachód i podkreśla żałośnie, że takiego upodlenia i upadku moralno – warsztatowego do jakiego doszło w tej rozgłośni, w ciągu ostatnich trzech lat, to on nie pamięta, jak długo żyje. Żeby mieć tak odległą pamięć musiałby u zarania być genialnym niemowlęciem ale o tym milczą kroniki miast i wsi województwa lubuskiego. W gromieniu Radia Zachód jest Wadim Tyszkiewicz jednak zaskakująco niekonsekwentny gdyż sam słyszałem jak w tym roku, w jednej z audycji (mamy ją w archiwum), utyskiwał iż jest zbyt rzadko zapraszany do naszej rozgłośni a chciałby częściej. Od niespełnionej miłości do nienawiści jest jak widać nieduży krok.

Człowiek poważny winien nad sobą panować, a najlepszym dowodem zdrowego rozsądku jest skłonność do refleksji. Wadimowi Tyszkiewiczowi byłoby do twarzy gdyby zaczął udawać człowieka uprzejmego. Ale to przychodzi mu z trudem. Burmistrzowie: Nowego Miasteczka i Kożuchowa, wójt Siedliska i gminy wiejskiej Nowa Sól publicznie oskarżyli Wadima Tyszkiewicza o stosowanie wobec nich mowy nienawiści i pomawianie, że są przeciwnikami zakupu tomografu dla szpitala w Nowej Soli. Przykład Wadima Tyszkiewicza pokazuje jak łatwo można być równocześnie oskarżycielem w sprawie mowy nienawiści, jak i oskarżonym.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register