Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

R. Zapadka: Gra i buczy

Radio Zachód gra. Niektórym to w niesmak. Bardzo to denerwuje lubuskich ormowców politycznej poprawności, a grono aspirujących „działaczów wyjrzało z rozporka” (© Julian Tuwim) i walnęło w rozgłośnię apelem o zastopowanie „mowy nienawiści”. Przy tym żaden z ormowców nie przyznał się do jego autorstwa (firmuje je Mariusz M. czyli nikt), ale już do jego podpisywania namawia w internecie działacz co się zowie, rej wodzący w tubylczym opozycyjnym demi-mondzie, członek, w zarządzie Województwa Lubuskiego. Zaangażował się ów członek po pachy w zdobywanie podpisów poparcia pod apelem „Stop mowie nienawiści na antenie publicznego Radia Zachód”. Na swoim fb dwa razy zamieścił link do strony z tekstem apelu, a jeden z nich skomentował filuternie „Marcin J. potrzebuje więcej podpisów. Pomożesz?”.

Apel jest w istocie dość egzaltowanym odrzuceniem moich opinii zawartych w jednym z poprzednich felietonów „W Lubuskiem ORMO czuwa”. O’key, wolno się nie zgadzać ze mną, ale żeby od razu o tym informować Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, do której apel ten jest adresowany? Cytując mnie napisali 30% tekstu, a reszta jest poświęcona jakimś moim oponentom, których rzekomo atakuję w sposób „patologicznie obraźliwy” (sic!). Problem w tym, że nie może być moim oponentem, czyli stroną w dyskusji, ktoś, kto powinność swej służby rozumie jako pałkarz niszczący wolność słowa. „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał. Wrogów poszukam sobie sam”, a za oponentów uznaję tych z wysokiej półki. Szerokim łukiem omijam ormowców, bo są nimi „ćwierćinteligenci” oraz „prostak, cham”, w rodzaju zadowolonego z siebie jakiegoś członka zarządu, co to zdołał przyswoić „parę pojęć jak cepy” i wali nimi na oślep.

Nerwowość i wściekłość z jaką zareagował Marcin Jabłoński (jest ona także obecna w apelu do krajowej rady) na tezę o wykorzystywaniu przez Niemcy UE do realizacji swoich imperialnych interesów (UE = IV Rzesza) jest tyleż zagadkowa, co wymowna. Być może jest on ignorantem i nie wie, że w 1989 r. Margaret Thatcher chciała zablokować zjednoczenie Niemiec, gdyż uważała, że staną się one zbyt potężne w Europie. A jeśli to wie, to znaczy, że jest pod przymusem poważnych okoliczności, które popychają go do wszczynania karczemnych awantur osobom dobrze rozumiejącym przed czym przestrzegała premier Wielkiej Brytanii. Lubuskie leży na tzw. Ziemiach Zachodnich, które Jonasz Kofta nazywał „ziemiami nie do końca odzyskanymi”. W ten sposób bard i poeta zwracał uwagę, że to terytorium Polska dostała pod zarząd tymczasowy i nie zawarła z Niemcami traktatu pokojowego. Jak jest obszar państwowy „nie do końca odzyskany”, to i powinni być politycy „nie do końca” służący polskiej racji stanu, zrzeszeni np. w stronnictwie pruskim. Oczywiście tacy są.

Do ataków na Radio Zachód dołączył z impetem w głąb prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz i nawołuje: „Lubuszanie nie słuchajcie >>Radia Zachód<<„. I co? I nic. Radio gra a Tyszkiewicz buczy i bufonuje. Buczy i boleśnie przeżywa w swoje nowoczesnej duszy – jak to nazwał – „upodlenie i upadek moralno-warsztatowy” rozgłośni w Zielonej Górze. Trudno, jak się ma bogate życie wewnętrzne, to nie zawsze gra i buczy.

Rafał Zapadka

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register