Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Sąd negatywnie o wygaszeniu mandatu radnego

Część radnych miejskich chciała uchylenia mandatu Wieczorka w efekcie zamieszania, do którego doszło na początku roku. Andrzej Wieczorek postanowił wziąć udział w wyborach sołeckich w gminie Zabór. Dopisał się więc się do tamtejszego spisu wyborców.

Grupa nowosolskich radnych uznała, że było to złamanie zasady, według której radny powinien mieć meldunek tam, gdzie sprawuje mandat. Większością głosów wygaszono mandat Wieczorka. Sąd administracyjny uznał jednak, że było to działanie zbyt pochopne. Rada powinna bowiem brać pod uwagę faktyczny meldunek. Uchwała dotycząca radnego została w efekcie uchylona.

– Cieszę się z takiego rozstrzygnięcia. Nadal będę mógł pracować dla Nowej Soli – powiedział Radiu Zachód Andrzej Wieczorek. – Twierdzenia moich przeciwników, że nie mogę być radnym, okazały się pozbawione podstaw – dodał. 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register