Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Czyja Unia Europejska?

Oficjalną ideologią Unii Europejskiej jest marksizm kulturowy czyli mutacja tradycyjnego marksizmu, który niegdyś zrodził komunizm. Był to jak wiadomo świecki plan stworzenia nowego człowieka (wolnego od religijnych „przesądów”) i powołania do życia progresywnego społeczeństwa. Podobieństwa pomiędzy obecną wersją Unii Europejskiej a Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich są uderzające właśnie w tej sferze praktyki społecznej.

Natomiast wkładem własnym unijnych inżynierów społecznych jest wychowanie wzorcowego konsumenta dóbr i usług gospodarki turbokapitalistycznej, podczas gdy komunizm wychowywał do konsumpcyjnego ascetyzmu spowodowanego państwową gospodarką wiecznego niedoboru dóbr i usług.

Współczesny projekt integracji kontynentu europejskiego nie zakłada zawiązania jej na podstawie wartości chrześcijańskich. Frakcje: lewicy i liberałów w Parlamencie Europejskim i innych instytucjach unijnych uważają chrześcijaństwo za przebrzmiałą ideę i proponują w zamian projekt multi – kulti (raczej to, co z niego zostało) i promocję środowiska LGBT.

Warto jednak pamiętać o tym, że proces laicyzacji przedstawiony w kategoriach postępu, a nawet konieczności dziejowej, jest całkowicie sprzeczny z polityczną wizją przyszłości, demokratycznej, jednoczącej się Europy w wersji zaprojektowanej przez Roberta Schumana, uważanego powszechnie za najwybitniejszego projektanta Unii Europejskiej. Robert Schuman w książce „Dla Europy” zostawił nam w charakterze politycznego testamentu następujące słowa. „Rzeczą niesłychaną jest niedocenianie posłannictwa chrześcijaństwa, ograniczanie i pozostawianie mu wyłącznie praktykowania kultu i dobrych uczynków.

Chrześcijaństwo jest bowiem doktryną, która wymaga dokładnego zdefiniowania obowiązku moralnego we wszystkich dziedzinach, przynajmniej w zakresie ogólnych zasad”. Robert Schuman, znajdując się pod wpływem personalizmu chrześcijańskiego Jacques’a Maritaina, eksponował wolnościowe, godnościowe i antyrasistowskie nurty dawnego i współczesnego chrześcijaństwa. Współczesne chrześcijaństwo – katolickie i protestanckie nie jest wrogiem wartości europejskich. Zatem może się wydawać, że walka lewicy laickiej z chrześcijaństwem jest pozbawiona głębszego filozoficznego sensu. Ale lewicy laickiej jak zawsze chodzi o antychrześcijański rząd dusz i wyeliminowanie z przestrzeni publicznej niebezpiecznego bo nadal atrakcyjnego, konkurencyjnego projektu ideowego.

W sporze o przyszły kształt Unii Europejskiej warto zapamiętać jeszcze jedną opinię Roberta Schumana. „Demokracja będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale”.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register