Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Gdzie jest motłoch?

Na konferencję „Polacy kontra renegaci. Wspólnota narodowa wobec destrukcji ładu moralnego i rewolucji kulturalnej” przybyło 11 maja do Kalska 80 osób. Wśród wykładowców, poza ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem i Gabrielem Maciejewski-Coryllusem, była także dr Ewa Kurek. M.in. zwróciła ona uwagę, że dzisiaj motłoch głównie rekrutuje się z potomków żydokomuny (resortowe dzieci) i osób nie podzielających tradycyjnych wartości, konstytuujących naród polski. Tak więc współcześnie bardziej motłochem są liczni tzw. pracownicy nauki, zatrudnieni na uniwersytetach, aktorzy, aktywiści i celebryci, i politycy, niż niewykształceni i nieokrzesani, zwani pogardliwie przez „parszawę” i „krakówek”, Januszami i Grażynami.

Ten „wykształcony” motłoch bywa nieprawdopodobnie głupi a prawie zawsze podły. Niektórzy jego przedstawiciele zachowują się jak zwyczajne kanalie. Płomienny obrońca konstytucji i w ogóle, prof. Marcin Matczak, bez żadnych zahamowań zagroził, że zemści się na swoim polemiście, pognębiając jego córkę-studentkę za pomocą kolegów na uniwersytecie wrocławskim, którzy zrobią z nią co trzeba. Rzucił ojcu w twarz: „Zobaczymy, jak będziesz piszczał, jak wróci do domu”. Z kolei z lubuskiego czynownika Marcina Jabłońskiego, aż do bólu miłośnika tolerancji i wolności słowa, który zawsze jest tam „gdzie swąd zaszczytów czuć”, wychynął prymityw, gotowy oznaczać epitetem „idiota”, każdego kto rozważa tezę „Unia Europejska, to piękna nazwa dla IV Rzeszy”. Z samego dna motłochu jakaś Obleśna ważyła się sprofanować pedalską tęczą obraz Matki Boskiej. Z kolei hałaśliwa jak pancernik Joana Schleswig-Holstein, odkąd zasiadła w sejmie, strzela pa wsiech swoją mądrością, nie daje sobie wcisnąć „dziecka z kąpielą do brzucha” i zwalcza jak potrafi dyktaturę, wydzierając się wniebogłosy „Dość dyktatury kobiet”.

Głupi i podły, ale silnie oddziaływający na Polaków, którym przyszło, od 1944 r., zamieszkiwać z motłochem na jednym terytorium państwowym. Ks. prof. Bortkiewicz, na wspomnianej konferencji, wyraził optymistyczne przekonanie, że jeśli tylko będziemy skonsolidowani, to zbudujemy nadzieję i damy radę. Gabriel Maciejewski podkreślał, że nasz kod kulturowy jest zmieniany przez obcych i renegatów, trwa próba jego wrogiego przejęcia. Gdyby to stało się ciałem, to zwiastunem nadchodzącej nocy będzie stopniowa zmiana sensu 10 przykazań aż do zmarginalizowania Kościoła Katolickiego. W Rosji po kilkudziesięcioletniej tresurze powstało przysłowie, wykoślawiające 7 przykazanie, „ticha spizdieł i uszoł, nazywajetsa – naszoł”. Jeśli ono i u nas się przyjmie, to będzie po nas.

Rafał Zapadka

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register