Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Korzenie

Jak słusznie zauważył Józef Kosecki, wielki polski cybernetyk, byt polityczny jakim jest państwo posiada zasoby energetyczne, którymi zawiaduje poprzez siły sterujące. Państwa samodzielne potrafią zarządzać własnymi zasobami, używając własnych sił sterujących. Państwa zależne w mniejszym lub większym stopniu zarządzane są z zewnątrz.

Patrząc na Unię Europejską jako byt polityczny, warto dostrzec, że byt ten jest umową i nie posiada żadnych, podkreślam, żadnych, własnych zasobów energetycznych. W cybernetycznym ujęciu umowa, wynikające z niej regulacje prawne, a w konsekwencji ingerencje dotyczące gospodarek państw członkowski, należą do sfery sterowania.

Jedynym zasobem energetycznym jakim dysponuje Unia Europejska są tzw środki unijne, pozyskiwane ze składek członkowskich, a które są zewnętrzną względem państw członków energią. Środki te, mają jednak stygmat celowej intencji informacyjnej, a państwo takie środki uzyskujące nie może nimi dysponować swobodnie. Zatem i w tym przypadku Unia wykorzystuje te pieniądze jako twardą formę sterowania gospodarką państwa beneficjenta. Tym samym trzeba uznać, że UE jest bytem politycznym, który steruje gospodarkami gospodarkami państw niesamodzielnych.

A skoro tak, to warto poznać ewolucyjną ścieżką koncepcji Unii Europejskiej. Jest o tyle ważne, że Unia Europejska, jako realna siła sterująca, może działać na rzecz wzmacniania gospodarek jednych państw i osłabiania gospodarek innych. Stąd ewolucja idei na jakich oparta jest Unia Europejska jest bardzo istotna, szczególnie dla krajów niesamodzielnych.

Z tego zaś punktu widzenia prawdą jest, że ojcowie założyciele, odwoływali się do ducha chrześcijańskiego, a precyzyjnie, katolickiego. Wśród ojców założycieli był też radykalny marksista Altiero Spinelli, czczony jawnie przez unijne elity. Nie wolno też zapominać, że pierwszym przewodniczącym Komisji Europejskiej był ewidentny nazista, Niemiec Walter Halstein, któremu bez wątpienia nie były obce plany najwyższych nazistowskich gremiów Niemiec w kwestii zapewnienia przewagi niemieckiej gospodarki w powojennej Europie.

W ramach tych planów już w 1943 roku zaczął transfer zasobów finansowych Niemiec do Szwajcarii i Ameryki Południowej. Naziści opracowali rozbudowany system tego transferu przez fikcyjne podmioty gospodarcze także do USA. Transferowano również technologie, patenty, prawa autorskie. Środki te wróciły po wojnie do Niemiec i były podstawą tzw. niemieckiego cudu gospodarczego. To są fakty, dosyć powszechnie znane, a które skrzętnie w Polsce są skrywane.

Ważnym elementem niemieckich nazistowskich planów powojennych ekspansji gospodarczej Niemiec, było zdobycie monopolu medialnego, a także zbudowanie intelektualnej agentury w postaci rozmaitych fundacji, służących rzekomo, szczytnym ogólnoludzkim celom.

Nie dziwi zatem, że praktyka działań UE wspiera niemiecką gospodarkę, a Niemcy mając w UE przewagę wykorzystują siły sterujące UE do zarządzania słabszymi gospodarczo państwami. Dlatego tak ważne jest, aby polscy reprezentanci w UE, mieli świadomość procesów sterowniczych wykorzystywanych w UE do zarządzania polską gospodarką.

fot.Pixabay
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register