Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Szachy albo gra w trzy kubki

Partia trwa już 3,5 roku.

Tusk czarnymi 3 maja: pionkiem wali na odlew w Kościół, który przyrównuje do świni w błocie. Posunięciem tym faktycznie grozi PiS-owi szachem w następnym posunięciu. Zmusza go do mocnej obrony Kościoła.

Kaczyński białymi 4 maja: „Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę. Kościoła trzeba bronić.”

Tusk czarnymi 11 maja: odpala bezpośredni atak filmem „Tylko nie mów nikomu”. Czarne narzucają jego przesłanie: księża to pedofile, trzeba ich rozliczyć a nie bronić. Ci, którzy ich bronią są źli, tak jak purpuraci oraz PiS. PiS sojusznikiem tych, którzy ukrywają zbrodnie na dzieciach. Jednym słowem szach!

Kaczyński 15/16 maja: przejście do natarcia nowelizacją kodeksu karnego i zaostrzeniem kar za przestępstwa pedofilii czyli wybronienie się przed szachem zasłonięciem króla. Czarne w szoku. Odchodzą w proteście od szachownicy!

Tusk 16 maja (za pomocą PO-KO) : wznowienie ataku żądaniem powołania „specjalnej komisji” do wyjaśnienia pedofilii wśród księży. Próba wciągnięcia do gry figury spoza planszy, czyli nagłośnienie stanowiska prymasa Polaka z 15 maja w sprawie filmu, który inaczej niż Kaczyński uważa, że „To nie jest atak na Kościół”.

Kaczyński 17 maja: PiS jest gotowe poprzeć komisję, która będzie badać sprawy pedofilii, ale nie tylko w Kościele, lecz we wszystkich środowiskach! Szach!

Tusk 20 maja (za pomocą Schetyny): bez finezji pionkiem na h8 i cienkim głosem ponowienie apelu, że musi być państwowa komisja, aby zbadać zaniechania i aktywności Kościoła w sprawie przeciwdziałania pedofilii. Jednocześnie, nie kończąc szachów, wszczyna nową grę, według naprędce ułożonych zasad, która przypomina Czarnego Piotrusia. Działka zakupiona 17 lat temu przez premiera Morawieckiego zostaje obsadzona w głównej roli. W ten sposób czarne odwracają uwagę od poważnego błędu, tj. odmowy poparcia zaostrzenia kar dla pedofilów.

Szachy – z elementami gry w 3 karty i dupniaka, tudzież durnia, a nawet Czarnego Piotrusia – dobiegają końca. Ten spektakl ma miejsce w zasadzie przy otwartej kurtynie. Pomimo tego większość zwykłych ludzi, tak jak nie chce wiedzieć jak się robi parówki, tak i nie chce (nie potrafi?) zajrzeć za kulisy polityki. Pozwalają się uwodzić oszustom, którzy ogrywają ich w trzy kubki. W zamian otrzymują zdewastowane emocje i złudzenia.

Rafał Zapadka

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register