Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

PiS wygrywa eurowybory! Liderzy komentują

Według Ipsos w wyborach do PE PiS uzyskał 42,4 proc. głosów; Koalicja Europejska – 39,1 proc.; Wiosna – 6,6 proc.; Konfederacja – 6,1 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Ipsos: PiS obejmie 24 mandaty; Koalicja Europejska – 22 ; Wiosna Roberta Biedronia – 3; Konfederacja – 3 mandaty.

⬆ Fot. PAP/Jakub Kamiński

„Wygraliśmy, ale wygraliśmy w takim stosunku, który musi nas skłaniać do jednego – do bardzo ciężkiej pracy przed wyborami parlamentarnymi”

– mówił lider PiS podczas wieczoru wyborczego.

Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim wyborcom, którzy uczestniczyli w dzisiejszym głosowaniu. Szczególną wdzięczność wyraził tym, którzy w wyborach do Parlamentu Europejskiego poparli Prawo i Sprawiedliwość:

Kaczyński podkreślił, że premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło, to „dwie osoby, które wzięły na siebie ogromną część ciężaru tej kampanii”.

⬆ Fot. PAP/Radek Pietruszka

„Wiemy, że wszystko jest przed nami. Zrobiliśmy wielki krok, wspólnie, razem – zbudowaliśmy Koalicję Europejską i to jest nasz wielki sukces”

– oświadczył Schetyna. „Zjednoczyliśmy opozycję” – dodał. „Ale wiemy, że to jest dopiero początek drogi” – zaznaczył lider PO.

Dziękował też Polkom i Polakom, którzy oddali swój głos na Koalicję. „Blisko 7 mln głosów oddanych na Koalicję Europejską to jest wielki sukces” – podkreślił Schetyna.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register