Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

PiS wygrywa eurowybory! Liderzy komentują

Według Ipsos w wyborach do PE PiS uzyskał 42,4 proc. głosów; Koalicja Europejska – 39,1 proc.; Wiosna – 6,6 proc.; Konfederacja – 6,1 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Ipsos: PiS obejmie 24 mandaty; Koalicja Europejska – 22 ; Wiosna Roberta Biedronia – 3; Konfederacja – 3 mandaty.

⬆ Fot. PAP/Jakub Kamiński

„Wygraliśmy, ale wygraliśmy w takim stosunku, który musi nas skłaniać do jednego – do bardzo ciężkiej pracy przed wyborami parlamentarnymi”

– mówił lider PiS podczas wieczoru wyborczego.

Jarosław Kaczyński podziękował wszystkim wyborcom, którzy uczestniczyli w dzisiejszym głosowaniu. Szczególną wdzięczność wyraził tym, którzy w wyborach do Parlamentu Europejskiego poparli Prawo i Sprawiedliwość:

Kaczyński podkreślił, że premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło, to „dwie osoby, które wzięły na siebie ogromną część ciężaru tej kampanii”.

⬆ Fot. PAP/Radek Pietruszka

„Wiemy, że wszystko jest przed nami. Zrobiliśmy wielki krok, wspólnie, razem – zbudowaliśmy Koalicję Europejską i to jest nasz wielki sukces”

– oświadczył Schetyna. „Zjednoczyliśmy opozycję” – dodał. „Ale wiemy, że to jest dopiero początek drogi” – zaznaczył lider PO.

Dziękował też Polkom i Polakom, którzy oddali swój głos na Koalicję. „Blisko 7 mln głosów oddanych na Koalicję Europejską to jest wielki sukces” – podkreślił Schetyna.

 

O autorze

kierownik redakcji internetowej, dziennikarz, e-mail: m.poniedzialek@zachod.pl, tel. +48 68 455 55 11

Dodaj komentarz

You don't have permission to register