Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Oni o d***e Maryny a strzelba nabita wisi

Ach! Bez baby z kuciapką na wierzchu, bez chłopa z fiforkiem w stanie spoczynku świętować się już chyba nie da. Weźmy na to taką 30. rocznicę wyborów częściowo wolnych do sejmu. Nie dość, że trochę głupio świętować wybory niedemokratyczne, bo częściowo wolne, to na domiar złego symbolem tychże ma być plakat przedstawiający gołych osobników, z utensyliami do seksu na wierzchu, rozcapierzonych na kształt „x”, którzy mają robić za cyfrę rzymską trzydzieści. Dlaczego golizna ma symbolizować tzw. początek drogi do wolności? A może chodzi o wydobycie tej prawdy, że najpełniej w minionym trzydziestoleciu udało się wprowadzić wolność od pasa w dół?

Wolności dla „każdego Polaka” chce zarówno opozycja, jak i obóz władzy. Ci pierwsi kombinują jak tu najlepiej zadowolić w używaniu wolności od pasa w dół właśnie. Natomiast władza, jak to każda władza, chcąc serc i umysłów obywateli, siłą rzeczy operuje od pasa w górę, aczkolwiek gdy trzeba, to potrafi energicznie przećwiczyć strefę dolną, tzn. okolicę zakończenia pleców. Niewątpliwie chcących naszego dobra jest wielu. Uwijają się jak w ukropie, aby przychylić nam nieba, „w głębokiej trosce o dalszy rozwój, który się dokonał w zakresie konsekwentnego realizowania określonych decyzji”.

Być może „zadowolnić” całego Polaka, od pasa w dół i w górę, nie da się tu i teraz, i za jednym razem. Stąd w krajowej polityce dominują partie obsługujące 1/2, 1/3, a nawet 1/10 szaraka-Polaka. Doszło do tego, że opozycja-targowica kombinuje, aby wykroić dla siebie Ziemie Zachodnie i przesiedlić na nie „swoich” pół-Polaków i uwolnić ich od męki dzielenia jednego terytorium państwowego z „chamami i prostakami”. Stolicą tego raju może nawet zostać i Zielona Góra. Ma już kadry sprawdzonych samorządowców, którzy przebierają nogami … Sztuka „Zdecentralizowana Rzeczpospolita” rozwija się przed naszymi oczyma w najlepsze. Jesteśmy w drugim akcie, a nabita strzelba jak wisiała tak wisi na ścianie. Niedługo akt trzeci. Czekamy na strzał. Kto pociągnie za spust? Chętni już się przymierzają pytając: „Czy polski samorząd potrzebuje polskiego państwa”?

Rafał Zapadka

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register