Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Polityczna burza wokół wypowiedzi szefa PO w teatrze

Senator Waldemar Sługocki miał porównać świadczenia pobierane przez miliony polskich rodzin do łapówki od państwa. Takie sformułowania miały paść po spektaklu „Moralność pani Dulskiej”. Nawiązaniem był fragment spektaklu, w którym gospodyni bierze od tytułowej bohaterki łapówkę w zamian za zachowanie domowych tajemnic.

Sebastian Pieńkowski chce wyjaśnień od senatora Sługockiego:

Zdaniem Pieńkowskiego porównywanie świadczeń wypłacanych w ramach programu „Rodzina 500 plus” do łapówki jest skandalem. Pieńkowski przytacza dane dotyczące osób korzystających z tej pomocy:

Waldemar Sługocki w rozmowie z Radiem Zachód powiedział, że jest zaskoczony listem Pieńkowskiego. Przekonuje, że w ogóle nie użył nazwy programu „Rodzina 500 plus”:

Senator Sługocki uważa, że list radnego Pieńkowskiego był niepotrzebny:

Po opublikowaniu listu senatora Sebastian Pieńkowski powiedział, że Sługocki kłamie zarzucając mu nieobecność na spektaklu. Poza tym, według radnego, lider PO nie ustosunkował się w ogóle do pytań z listu otwartego:

Sprawę komentuje też gorzowska radna Alicja Burdzińska. Przekonuje, że skandaliczne jej zdaniem słowa, pojawiły się w wystąpieniu senatora Sługockiego:

O co chodzi w całej sprawie?

Przeczytaj list otwarty Sebastiana Pieńkowskiego:

Przeczytaj odpowiedź senatora Sługockiego:

I odpowiedź radnego:

 

 

Dodaj komentarz

You don't have permission to register