Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Sługocki wymiękł czy obmyśla kontruderzenie?

Kto by przypuszczał, że 103 lata po prapremierze, zagrana właśnie w Gorzowie, Moralność pani Dulskiej wzbudzi polityczne szczytowanie w lubuskim grajdole? Kto mógłby się spodziewać, że zakłamanie Anieli Dulskiej oraz pogarda jaką obdarza ona innych tak wstrząsną, młodzieńczymi i nieskażonymi wszelkim złem, uczuciami szefa lubuskiej PO Waldemara Sługockiego? Uniesiony swoją wrażliwością, czerpaną z bogatego życia wewnętrznego, walnął ze sceny teatru między oczy obecnemu rządowi niedomówieniem. Zasugerował mianowicie (tak to wynika z relacji zamieszczonych w internecie) kupowanie wyborców za łapówkę 500 zł, które połączył z kołtuństwem i dulszczyzną.

Lider PiS w Gorzowie i radny Sebastian Pieńkowski odpalantował senatorowi Sługockiemu zwróceniem uwagi, że musi swoich towarzyszy partyjnych, biorących 500+, zaliczyć konsekwentnie do przestępców, którymi są także biorący łapówki. Zapowiadała się niezła pyskówa, że palce lizać i obgryzać. Niestety senator zdecydował zejść z linii strzału. Postanowił po kozacku unieważnić zarzuty radnego kategorycznym stwierdzeniem, że nie był on w teatrze, więc „osobiście” nie słyszał tego co powiedział. Bo gdyby był, to by wiedział, że porównał – nikogo broń Boże nie obrażając – „dramaturgię spektaklu” do obecnej „sytuacji społeczno-politycznej”. Pan Pieńkowski potraktował przewodniczącego regionu lubuskiego PO jak blagiera i rzucił mu w twarz, że „posuwa się do kłamstwa”. Powiało i zrobiło się nieprzyjemnie.

Pan Sługocki nie jest pierwszym lepszym chudopachołkiem. Jest nie tylko politykiem, senatorem, ale ponadto wykłada i strzeże prawdy na uniwersytecie, na etacie profesora. To nie w kij dmuchał i jeśli ktoś taki coś oficjalnie twierdzi to mówi, i już! W związku z tym trudno sobie wyobrazić, aby kłamał w tak duperelnej sprawie porządkowej jak obecność radnego PiS na obowiązkowym spektaklu teatralnym. A jednak pozostawił on hańbiący zarzut kłamstwa, jak dotychczas, bez odpowiedzi. Nie wiadomo czy wymiękł, czy też dochodzi do siebie po zuchwałej ripoście pana przewodniczącego Pieńkowskiego i obmyśla kontrę?

Rafał Zapadka

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register