Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Głowa odrąbana łopatą

W Biedronce Ukrainki, w szpitalu Ukrainki, na lubuskiech budowach Ukraińcy. Polska dla Ukraińców stała się Ziemią Obiecaną. A w tle Rzeź Wołyńska.

Część rodaków, wiedziona pamięcią o zdziczeniu ukraińskich szowinistów lat 40, słusznie budzi upiory przeszłości. Obcy nam kulturowo żywioł może wszakże być V kolumną, szczególnie zważywszy na żywy w Ukrainie kult ludobójców.

Warto jednak wyjść poza plemienne fobie, dostrzec historyczne procesy, skorzystać z przysługujących publicystyce pewnych uproszczeń i zapytać się dlaczego dla potomków ludobójców Polska, której tak ich przodkowie nienawidzili, stała się po dwóch pokoleniach Mekką ekonomiczną dla współczesnych Ukraińców? Zawieśmy odpowiedź i zapytajmy: dlaczego Niemcy od nieomal zawsze niszczą na wszelkie sposoby polską inteligencję, dlaczego Sowieci prowadząc antypolski holokaust na Kresach Wschodnich z taka zajadłością mordowali „białorukich”. I jaki cel przyświecał Stalinowi, kiedy mordował polskich oficerów w Katyniu?

Odpowiedź na te wszystkie pytania wydaje się oczywista. Chodzi o pozbawienie narodu klasy przywódczej, by zniewolić resztę. Polska współczesna i jej obecna kondycja tak moralna jak intelektualna jest pokłosiem mordu na polskiej elicie dokonanego zgodnie przez obu okupantów. To dlatego tak łatwo renegaci zostają w Polsce luminarzami kultury i politykami. To dlatego w tak wielkim odsetku są potomkami zbrodniarzy przywiezionych na sowieckich czołgach. To dlatego tak łatwo uwodzi ich niemiecka agentura. I to dlatego Polacy mają tak niskie płace we własnym kraju, a w Niemczech obsługują potomków morderców za najniższe stawki.

Jednak polskie elity mordowali jej wrogowie. Zaś w przypadku Ukrainy, gdzie większość ukraińskich elit stanowili Polacy, zniszczenia elit dokonali sami Ukraińcy. Efekt społeczny i historyczny jest podobny jak w sowieckiej Rosji. Upadek kultury, nauki i gospodarki. Wytworzenie własnych narodowych elit to proces wielosetletni. Ukraina nie mogła, w ramach monarchii rosyjskiej, swoich narodowych elit stworzyć. Ich namiastką na Ukrainie były zatem elity polskie.

Szowinizm ukraiński obawiając się polonizacji Ukrainy, mordując Polaków, sam pozbawił Ukrainę szans rozwojowych. I to dlatego Ukraińcy w Polsce, podobnie jak Polacy w Niemczech, Anglii, Holandii, są pracownikami drugiej a może nawet trzeciej kategorii. I być może z historycznego punktu widzenia, ludobójstwo Polaków, zaszkodziło znacznie bardziej ludobójcom, jak ofiarom. A Ukraina jeszcze długo będzie rezerwuarem siły roboczej dla Europy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register