Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Koalicji Obywatelskiej kampania ludzkich tragedii

Na facebookowym profilu kandydatki KO do sejmu Katarzyny Osos pojawił się link do przejmującego listu otwartego napisanego do ministra zdrowia przez chorą na raka 48-latkę. List datowany na 12 sierpnia br. zawiera postulat wprowadzenia refundacji leku, który może pomóc w tej chorobie.

 

Opublikowany przez Katarzyna Osos Poniedziałek, 23 września 2019

 

Jak się jednak okazuje, czego przejęta losem chorej kobiety poseł Osos najwyraźniej nie sprawdziła, ministerstwo zdrowia już dzień później wydało komunikat, w którym czytamy, że „lek ten potencjalnie może znaleźć zastosowanie w leczeniu zaawansowanego raka piersi (…). Prace nad objęciem refundacją leku w Ministerstwie Zdrowia są finalizowane.”. I tak się też stało: już prawie miesiąc temu, 26 sierpnia ministerstwo, a za nim wiele mediów, poinformowało o dodaniu leku do refundacyjnej listy.

Po co zatem, zwłaszcza w gorącym kampanijnym okresie, powielać informacje, które dzięki sprawności ministerstwa zdrowia tak szybko się zdezaktualizowały i przez swą nieaktualność są fake newsami? Czy zatroskana losem kobiet chorych na nowotwory posłanka nie powinna w pierwszej kolejności dokonać weryfikacji informacji i z radością poinformować wyborców: „Sprawa ma szczęśliwe zakończenie!” albo „Presja ma sens”?

Nasuwa się przykry wniosek, że żerowanie na ludzkiej tragedii jest jednym z narzędzi politycznych kampanii, a z rzetelnością u polityków opozycji jest wciąż dużo gorzej niż ze służbą zdrowia w Polsce.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register