Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Zasrancen

„Jestem ofiarą hejtu i manipulacji” także w Radio Zachód – rozgłosił w wywiadzie ostatnio udzielonym tej rozgłośni Marcin Jabłoński, „banita” (3-letnią nieobecność w tej rozgłośni zwie banicją) i członek Zarządu Województwa. Dziś, gdy media ujawniły skazanie go za podawanie nieprawdziwych informacji, to utrefił się na ofiarę politycznej nagonki. Pół roku temu wystąpił jednak w zgoła innej roli. Wcielił się w wodzireja ataku na Radio Zachód i naganiacza w akcji zbierania podpisów pod apelem w sprawie „mowy nienawiści” na jego antenie (wyszło kiepsko – 120 podpisów). Łatwość z jaką przemienił się przyjemniaczek z ormowca politycznej poprawności i wroga wolności słowa w biednego żuczka i ofiarę hejtu, jest typowa dla Zasrancen. Zasrancen tak mają, że gdy nie podobają im się wygłaszane w radio twierdzenia, to dowodzi to – ich zdaniem – „bezkarności (sic!) w niektórych audycjach”. Pełno ich na wypasionych stanowiska i wesołych etatach, jak Polska długa i szeroka.

Na naszej prowincji występują m.in. pod wymownym szyldem „Lubuskie warte zachodu”. Jasne, że jest warte zachodu, zachodu i starań czynowników. Im więcej ich zachodów, tym dobrzej mogą wypić i zakąsić, a w przerwach „godnie” poreprezentować Lubuskie na zamorskich wycieczkach opłacanych z publicznych pieniędzy. Dla zamydlenia oczu podatników i wykazania swojej przydatności napiszą jakąś strategię rozwoju, długofalowy plan albo przeznaczą budżet na lubuski Park Technologii Kosmicznych. Na coś tak prostackiego jak np. na most w Cigacicach forsy nie dali. Natomiast na rojenia o „medycynie kosmicznej” („Przyszedł czas na kolejne nowe wyzwania” – tako rzecze marszałek Polak), na wystrzelenie całego lubuskiego choćby w kosmos – „ależ owszem czemu nie” Lubuszanom coś należy się i jakieś pieniądze się znajdą, najsampierw na etaty. Z drugiej strony być może tylko „medycyna kosmiczna” ma szansę pokonać bakterię New Dehli w uniwersyteckim szpitalu w Zielonej Górze, więc rozwijanie jej przez marszałkowo nie jest całkowicie nonsensowne. I tak nasi Zasrancen wzięli się za budowę „misia” „na skalę naszych możliwości”, aby odpowiadał „żywotnym potrzebom całego społeczeństwa” lubuskiego. Robią to co potrafią najlepiej. Z drugiej strony społeczeństwo nie ma wobec nich jakiś szczególnie wygórowanych oczekiwań. Ilu z nas zechce dzisiaj zaśpiewać „Man kann singen, Man kann tanzen, Aber niemals mit Zasrancen”?

Znacznie większy rozmach mają w Warszawie. Tam się przewala prawdziwe pieniądze – miliony euro. Tam dopiero buduje się „misie” co się zowie. Tamtejsi Zasrancen są fasadą dla prawdziwych fachowców, którzy zarabiają miliardy na budowaniu na odpieprz np. oczyszczalni, w myśl zasady czem bol’sze strojka tem bol’sze wzjatka. W konsekwencji hipstersko-wegańskie …ówno leci do Wisły i zalewa „ukochane i miasta i wioski”, lecz nie stolicę. Natomiast to, które wpadnie w rurociąg i trochę podeschnie jest wywożone jako osady, rzekomo „bezpieczne dla środowiska”, jak zapewnia prez. Trzaskowski. Można upewnić się czy to prawda w bardzo prosty sposób. Wystarczy na rogatkach miastach ustawić stójkowych, którzy zawrócą każdą ciężarówkę z „bezpiecznymi” osadami. Jeśli one to samo dobro, miód malina, to dlaczegóż by nie ubogacić nimi miasta i jego mieszkańców? Można je zrzucać na placu przed Pałacem Kultury, dawniej imienia Stalina. To byłby dopiero „miś” konweniujący żywotnym potrzebom Zasrancen z warszawki i całej naszej biednej ojczyzny.

Rafał Zapadka

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register