Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Sługocki przeciw chamstwu

– Wicie, rozumicie Sługocki, na obecnym etapie nie wolno nam krytykować pińcet plusa – prawdopodobnie w ten sposób napomniał ważny towarzysz partyjny (chyba nie S. Neumann, bo użyłby innego języka) prowincjonalnego aktywistę PO z województwa lubuskiego. Skarcenie przyszło po tym, jak w gorzowskim teatrze (czerwiec 2019) po kozacku wytknął on kołtuństwo tym, którzy dają się kupić rządowi za łapówkę 500 zł. Sprawę nagłośnił, protestując i zarzucając kłamstwo funkcjonariuszowi PO – patrz mój felieton Sługocki wymiękł czy obmyśla kontruderzenie?, pan Sebastian Pieńkowski z PiS.

Kiepskie prognozy przedwyborcze wymusiły na Platformie podlizywanie się odbiorcom pomocy dla dzieci i z tego powodu (oraz z powodu możliwego napomnienia) kandydat na posła Sługocki Waldemar na 10 dni przed wyborami ogłosił w internecie solenne zapewnienie, że sugestie jakoby był przeciwnikiem tego programu są absolutnie nieprawdziwe. Rozpowszechnianie tych strasznych sugestii nazwał „zwykłym chamstwem” a odpowiedzialnością za ten odrażający czyn obarczył Radio Zachód. „Cwana gapa” usiłuje w ten sposób zatuszować, niesłuszną na tym etapie, wcześniejszą swoją krytykę wygłoszoną w teatrze. W pogoni za mandatem trzeba sprawiać dobre wrażenie i warto udawać, że się nie podziela modnego w PO przekonania: „na wybory idą głosować ludzie, którzy g***wno się interesują”.

Profesor (Uniwersytetu Zielonogórskiego) Sługocki napisał z uczuciem i żarliwie, w notatce na facebuku „Mym zdaniem to zwykle CHAMSTWO!!!” tak, aby tylko przekierować uwagę na złe media publiczne. Jego zdaniem te media, także i Radio Zachód, „kształtują nieprawdziwą i fałszywą rzeczywistość”. Ma rzecz jasno on prawo pochylać się nad radiostacją z właściwą sobie troską. Jednak chyba nie bardzo wypada, aby uniwersytecki profesor pokazywał nieporadność językową używając tautologii (wyrazy „nieprawdziwa” i „fałszywa” mają takie same znaczenie). No, ale profesorowi, senatorowi a przede wszystkim politykowi oraz kandydatowi Platformy wolno więcej. Zatem uważa on, że wolno mu jeździć po Radiu Zachód jak po łysej kobyle, podobnie jak to czynią Marcin Jabłoński i Wadim Tyszkiewicz, czołowi hejterzy rozgłośni.

Rafał Zapadka

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register