Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Ohyda w lustrze

Trzeba uczciwie przyznać, że ostatnie miesiące to nieprzerwane pasmo sukcesów regionalnej władzy samorządowej. Kasa na most w Cigacicach, plany na most w Pomorsku, zduszenie epidemii klebsielli w szpitalu klinicznym, wreszcie Forum Gospodarcze w udziałem lśniących jak brylanty wybitnych specjalistów od gospodarki Leszka Balcerowicza i Roberta Makłowicza, który wieszczy nadciągające niczym tsunami winiarskie eldorado dla regionu. W końcu podbój Senatu.

I tylko pisiorskie radio jak pryszcz, na tym, w czym wszystko ma Sławomir Neuman, zgrzyta niczym widelec po pustym talerzu, mącąc zasłużoną dumę z wiekopomnych ociągnięć autorstwa ….. Już, już chciałem podać nazwiska współczesnych lubuskich Grabskich i Kwiatkowskich, których Opatrzność zesłała na lubuski padół, ale się powstrzymałem bo wiem, że są zbyt skromni, aby się pchać na przyuliczne banery i przechwalać produktami lotnych umysłów.

To trzeba docenić, bo gdzieś tam na Dzikim Wschodzie typowa dla folwarcznych parobków celebracja klęsk gospodarczych w Jasionce i Krynicy, zapaść cywilizacyjna wywołana przez amerykańskie bazy wojskowe, zwiastujące biblijne wręcz klęski jakieś tunele i przekopy mierzei. Czyli szarańcza, albo moherowy zaścianek.

Dlatego jako przynależny do grona #lubuskichkurskich składam samokrytykę i niniejszym obiecuję poprawę. Deklaruję, że chwalić będę lubuską władzę, za jej dalekowzroczne wizje ochrony regionu przed barbarzyńskim ograniczaniem powierzchni lasów. Za zapobieganie kompletnie zbędnym dla regionu inwestycjom. Będę piać z zachwytu za wspieranie rozwoju winiarstwa i zbieractwa podgrzybków jako fundamentu progresu.

Mam jednak, nieśmiało kiełkującą gdzieś za hipokampem, drżącą z egzystencjalnego strachu obawę, że nie daj Bóg obrońcy klimatu odniosą spektakularny sukces i jak zlikwidują kompletnie emisję CO2, przez eliminację mięsa i mleka z naszego menu oraz wszelkich form przemysłowej aktywności, to sprowadzą na nasz kraj lodowiec ze Skandynawii, zaś w lubuskich lasach zaimplementują tak niedocenianego drukarza kornika. I ten świetnie zapowiadający się wzorcowy zielono-tęczowy lubuski raj na ziemi, ulegnie efektownemu, przepraszam za emocje, pierdyknieciu. Winogrona przestaną dojrzewać, kornik zdechnie z ziąbu, a morenowe pagórki naszego Lubuskiego na powrót porośnie tundra, na której ekologicznie żerować będą milionowe stada reniferów, jak 12 tys lat temu. A my Lubuszanie emigrujemy do ziemianek w okolicach Czeskich Budziejowic.

I słabo mnie pociesza myśl, że na razie pisiory wygrały wybory i nic nie zwiastuje, aby skandynawski lodowiec wybrać się miał na południe, ku nam. Nie pociesza mnie, bo wiem, że przez co najmniej kolejne czterolecie, tubylczej ludności z Radia Zachód do ucha, jad sączyć będą pachołki Kurskiego. I sam mam z tego powodu do siebie żal, że ja będę wśród nich. Ohyda. Już dzisiaj nie mogę na siebie patrzeć w lustrze.

fot. Bieszczady / Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register