Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Odkrycie Polski

W 2017 roku prezydent Emmanuel Macron zrezygnował z przyjazdu do Polski wybierając inne kraje Europy Środkowej. Trzy lata później okazało się, że Polski nie da się ominąć – zwłaszcza po Brexicie.

Na naszych oczach powstaje nowa architektura europejska w której Polska zajmie należne jej miejsce w ramach reanimowanego Trójkąta Weimarskiego i poszerzonego Formatu Normandzkiego. Francja zorientowała się, że można z Polską robić dobre interesy tak jak robią to Amerykanie. Przemysł francuski musi przecież eksportować a Polska pokazała, że dysponuje dużymi możliwościami finansowymi.

Wizyta prezydenta Francji ma głównie wymiar gospodarczy, a Emmanuel Macron podkreślił, że nie przyjechał aby pouczać polskie władze. To nowy język, który nie uszczęśliwi polskiej opozycji.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register