Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rondo im. Tyszkiewicza? Tak, ale pod jednym warunkiem!

O zasługach byłego prezydenta Nowej Soli, genialnego samorządowca, a obecnie wschodzącej gwiazdy polskiego parlamentaryzmu, pisać można wiele. Każdy jednak, kto spróbuje tej sztuki, szybko przekona się, że nie ma słów, które w pełni oddadzą wielkość tej wybitnej postaci. Śmiałych dzieł i wzniosłych idei Wadima Tyszkiewicza jest bowiem tak dużo i są tak wyjątkowe, że jedyne co pozostaje, to skłonić czoła w milczeniu, oddając się kontemplacji geniuszu.

Z takiego założenia wyszli również samorządowi spadkobiercy, sprawujący pieczę nad spuścizną po Tyszkiewiczu. Miast silić się na peany o swoim niegdysiejszym wodzu, postanowili uczcić jego pamięć, zwąc jego imieniem, jedno z nowosolskich rond. Projekt uchwały jest już gotowy, a ostateczna decyzja zapaść ma na najbliższej, nadzwyczajnej sesji miejskiej rady.

Nasza redakcja, nie mogąc wyjść z podziwu i uznania dla tej jakże słusznej inicjatywy, stawia wszakże jeden warunek. Rondu im. Wadima Tyszkiewicza mówimy zdecydowane tak, jeśli w jego środku stanie odpowiedniej wielkości gipsowy krasnal z podobizną wybitnego senatora.

fot.Pixabay

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register