Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Radny Rewers dostał robotę za 9 tys. miesięcznie

W dobie pandemii, dramatów upadających firm rodzinnych, utraty pracy przez tysiące Polaków, Lubuski Urząd Marszałkowski zatrudnia kolejnego dyrektora. Bez konkursu, bez doświadczenia w pracy w samorządzie… Jedyne kryterium, które musi spełniać to: ma być swój. Wierny, oddany i posłuszny. I takim dyrektorem Janusz Rewers będzie. Bo jest radnym Platformy Obywatelskiej, która dała mu właśnie robotę.

Janusz Rewers ma dostawać prawie 9 tysięcy złotych miesięcznie. Jakim cudem w ogóle znalazł się w urzędzie? Wygrał konkurs? Był najlepszy w ocenie komisji? Wykazuje szczególny talent urzędniczy? Nic z tych rzeczy. Żadnego konkursu nie było, kontrkandydatów też, więc radny Rewers nie musiał się stresować i spokojnie mógł przygotowywać do nowej roli. A ta jest bardzo poważna. Radny będzie bowiem odpowiadał w woj. lubuskim za promocję i strategię marki.

Nie wiadomo co prawda, o jaką markę chodzi, ale radny ochoczo skomentował w jednej z gazet, że to dla niego nic nowego, bo to tematy, którymi zajmuje się podobno od lat. Nie wiadomo jednak o jaką strategię marki radnemu chodzi. Być może ma na myśli siebie jako markę znaną z występów na scenie. Dodajmy niezłych występów. Ale scena, to nie publiczna instytucja. I o tym chyba ktoś tutaj zapomniał.

W każdym razie teraz radnego czeka trudniejsza rola niż dyrektorowanie czy bieganie po scenie. Na początek będzie się musiał bowiem zmierzyć z Lubuszanami, którzy na skutek pandemii stracili pracę i spytają w czym jest lepszy od nich… Którzy mają rodziny, uczciwie pracowali, stracili dorobek życia, a ich jedyną „wadą” jest brak koneksji politycznych.

Ciekawe, czy radny Rewers będzie miał na tyle cywilnej odwagi, aby spojrzeć tym ludziom prosto w oczy i powiedzieć: tak, dostałem robotę po partyjnej linii, tak, będą brał z waszych podatków 9 tysięcy złotych miesięcznie. Tak, zatrudniono mnie bez konkursu.

„PO koryto z uśmiechem” – tak skomentował zatrudnienie Rewersa w urzędzie marszałkowskim prezydent Janusz Kubicki.

I trudno się z nim nie zgodzić…

Tekst: Daniel Sawicki

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.
You don't have permission to register