Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Żywa szopka marszałkowska

Stało się. Lud zawył w niebogłosy. Wszak święta za pasem. Warto więc pośpiewać i pokolędować. Na pomysł wsparcia tradycji i użycia swych gardeł wpadli oto wybrańcy ludu, czyli urzędnicy marszałkowscy i rajcy wojewódzcy. Jak wyszło? Jak zwykle…

Obok twórczości 40 procent składu zarządu województwa, poznaliśmy możliwości dwóch (jeszcze) wiernych radnych. Sęk w tym, że wszyscy reprezentują jedną słuszną opcję. Wszyscy są z Platformy Obywatelskiej.

Czy ktoś jest zdziwiony, że głosu użyczyli tylko członkowie jednej formacji? Chyba nie. Chociaż ktoś nieprzychylny kolegialnemu, grudniowemu wyciu, może za chwilę zadać pytania: gdzie są marszałkowie z PSL? Gdzie jest członek zarządu z Lewicy? Przepadli?

Ale oprócz tego kto i jak śpiewa, ważne jest jeszcze co się śpiewa. Bo lokalni politycy wcale nie śpiewali kolęd, a Odę do radości, czyli hymn Unii Europejskiej.

Inicjatywa to z pewnością zacna, bo wczorajsze negocjacje na unijnym szczycie zakończyły się polskim sukcesem, a kompromis, który udało się wypracować nie można nazywać „zgniłym”, a pojednawczym. Dobrze, że opozycja cieszy się z sukcesu rządu, jednak fetowanie dobrych nowin w taki sposób zakrawa chyba trochę na unijną kpinę.

Reasumując, takie wycie też ma swoją wartość. Nawet jeśli nie zna się tekstu i, jak widać na poniższym nagraniu, trzeba wspomagać się ekranem który wyświetli treść.

Ktoś spyta: to karykatura?

Nie. To szopka. Żywa szopka marszałkowska.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.
You don't have permission to register