Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Pełzające pogaństwo

wraży kościół

Kiedy w 1989 roku upadł komunizm, którego w podbudowie ideowej było unicestwienie katolicyzmu, wydawało sie, że dla prześladowanych w Polsce ludzi wierzących nadchodzą lepsze czasy, a przynajmniej takie, kiedy nie trzeba będzie bronić kościoła, a tylko do niego chodzić i o niego dbać. Postkomunistyczny prezydent podpisał konkordat, papież Polak odwiedzał Ojczyznę witany serdecznie przez wszystkich polityków, a krzyże wróciły do szkół. Jako państwo ochrzczone z wyboru ojca założyciela narodu Mieszka I – księcia, z którym liczyli się niemieccy cesarze w 1989 roku po ponad 200 latach niepewności zaborów, wojen, okupacji odzyskaliśmy względne bezpieczeństwo. Wiara narodu odzyskała prawo do jej pełnego i swobodnego wyrażania w  religijnym wymiarze. 

Walka z Kościołem miała odejść z komuną na zawsze. Tylko, że komunizm w pewnej grupie ludzi pozostał i przeewoluował dostosowując się do nowej rzeczywistości. W zależności od intencji, a to pod pozorem walki o prawa mniejszości, a to pod rozgrywką o polityczny interes, a czasem z czystej nienawiści do ludzi, którzy mają nadzieję na życie wieczne, dla których życie wykracza poza materialny wymiar, walka z kościołem katolickim w Polsce pozostała. Zmieniły się tylko metody i retoryka. Wtedy kościół był wrogiem Polski Ludowej i budowy realnego socjalizmu, dziś Kościół Katolicki jest wrogiem wolności w sferze światopoglądowej, obyczajowości i życia publicznego. 

 

heroizm „psa”

Margines tych ludzi, którzy w Polsce walczą z katolikami, bo przecież tak jest w istocie, stanowi znikomy promil społeczeństwa. Dlaczego więc ich tak słychać? 

Po pierwsze dlatego, że Platforma Obywatelska z ograniczoną spółką ograniczonych efemeryd partyjno-obywatelskich przebierając się co chwila w jarmarczne nazwy (Ruch Palikota, Nowoczesna Ryszarda Petru, Ruch Hołowni 2050, Nowa Solidarność Trzaskowskiego itd.) prze do władzy bez żadnych ograniczeń. W walce, którą prowadzą oni nie istnieją żadne zasady, a broniący się Polacy mają „wyznawać kodeks rycerski” i nie łamać Boże broń praw człowieka. Jeśli ktoś naiwnie myślał, że Pani Lempart zaistniała sama z siebie i nie ma nic wspólnego z Platformą, to po wizycie u Premiera Tuska naiwności te musiały pierzchnąć. 

Po drugie protesty strajku tzw. kobiet były celebrowane przez media niepolskie. TVN dzieli ekran na 4. W pasku: protesty w całym kraju. Z 4 okienek 3 to Warszawa, z czego 2 to to samo miejsce, ale z dwóch różnych ujęć. Ostatnie okienko to jakieś mniejsze miasteczko. Nigdzie nie podpisane szacunki liczbowe protestujących. Ale zło jest hałaśliwe. Każdy kto w czasie pandemii nie zachowywał obostrzeń jest potencjalnym roznosicielem – mordercą. Protestujący także. Oni w szczególności. „Strzelali do policjantów z wirusa” plując im w twarz dosłownie i w przenośni „Ty potrafisz tylko służyć i wykonywać rozkazy, psie! ”, a Ten mówi „służę Rzeczpospolitej”. To jest męstwo, to jest szlachetność, to jest heroizm, to jest istota katolicyzmu! Zło dobrem…

 

niewolnicy obcokrajowca

To, co obserwujemy w ostatnich latach, ten pochód nastrojów i szerokiego zespołu zachowań, działań antykatolickich, to pełzające pogaństwo. Doprecyzowując, po głębszej analizie, należy powiedzieć pełzający antykatolicyzm. W Polsce należy o tym głośno mówić: antykatolicyzm równa się antypolskości. Kto prawdziwie Ojczyznę kocha, na antykatolicyzm odpowie. Kto jak kura nie sięga dalej niż własne podwórko, pozostanie obojętny. 

Los Rzeczpospolitej, jej godność i honor są ważniejsze niż kompleks przegranej prezydentury Donalda Tuska, który co i raz „spuszcza z łańcucha wściekłe psy” (Isengard, Władca Pierścieni) w postaciach gorszących, niepohamowanych w bezwstydzie i nieograniczonych w bezwzględności. Ten kompleks w nim tkwi, on się go nie wyzbędzie, a to prowadzić będzie do nieustającego wymyślania kolejnych Jachir, Palikotów, Niesiołowskich… Oni mówili to, co on myśli. Oni wszyscy są emanacją Jego osobowości, żądz i zawiści. 

Wielkość Polski będzie zależała od tego, jak sobie z tym marginalnym złem z wielką tubą poradzimy? To zadanie nie tylko dla katolików, nie tylko dla chrześcijan, nie tylko dla Polaków, to zadanie dla każdego człowieka, który w Polsce mieszka, ma cień przyzwoitości, życzy dobrze Ojczyźnie i szanuje prawo do wolności każdego człowieka. Do wolności, która nie niszczy, zamyka i przeraża, a tworzy, otwiera i raduje. Wśrórd antykatolików jej nie szukajcie. 

tekst: Simon White
foto: Janusz Życzkowski

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


[wpdevart_facebook_comment curent_url="https://www.zachod24.pl/10027/10027/" order_type="social" title_text="Skomentuj przez Facebooka" title_text_color="#385898" title_text_font_size="24" title_text_font_famely="Open Sans" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="9" ]
You don't have permission to register