Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Czy Polak przeprosi?

To zaskakujące, że mimo stanowisk Rzecznika Praw Obywatelskich, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, nadal znajdują się osoby, które włączają się do skandalicznej akcji „Nie świruj, idź na wybory.”.

Happening, w którym celebryci zachęcają do udziału w zbliżających się wyborach, został uznany za uderzający w godność osób z zaburzeniami psychicznymi. W ramach akcji aktorzy (np. Wojciech Pszoniak) odgrywają krótkie etiudy parodiując niepełnosprawnych umysłowo, a następnie kwitują to słowami „Nie świruj, idź na wybory”.

W Lubuskiem do akcji włączyła się marszałek Elżbieta Anna Polak (PO), która wprawdzie filmu nie nagrała (nie jest znaną aktorką, choć niektórzy uważają inaczej), ale użyła nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku, z hasłem skandalicznej akcji.

Trudno to komentować, dlatego odsyłamy do tytułu tego artykułu.

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register