Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Poseł Kamiński – self-made man

Zdobycie przez Konfederację w Lubuskiem mandatu posła okrzyknięto sensacją. Na pewno poseł Krystian Kamiński zaskoczył nie tylko siebie dobrym wynikiem. Należy on bez wątpienia do rzadkiej kategorii self-made manów. Mówią o nim, że jest człowiekiem bardzo pracowitym i wyposażonym w umiejętność szybkiego i skutecznego rozwiązywania pojawiających się w pracy problemów. Jemu, jego tytanicznej pracy, zawdzięcza w dużym stopniu Krzysztof Bosak miejsce w sejmie w 2005 r.

Liga Polskich Rodzin, z listy której, przed 14 laty, startował Bosak, otrzymała 7,63% głosów. Dzisiaj Konfederacja dostała w lubuskim okręgu 7,19%. Śmiało można zakładać, że ówczesny elektorat LPR ukształtował w istotny sposób obecny elektorat Konfederacji. Chyba w mniejszym stopniu jest on sprofilowany przez zwolenników partii KORWiN (Wolność). Zresztą ta wolnościowa partia organizacyjnie nie istnieje w województwie lubuskim. W Gorzowie było młodzieżowe koło Wolności (kilka osób), ale nie dotrwało do wyborów i rozpadło się gdzieś latem br. Natomiast w Zielonej Górze partia KORWiN rozsypała się jak domek z kart już w 2017 r., po porzuceniu jej przez lubuskiego lidera R. Anackiego. Nieudolnie usiłujący wystartować do senatu, z ramienia Konfederacji w okręgu nr 21, Krzysztof Łopatowski nie miał realnego wsparcia „wolnościowych” działaczy z powodu ich nie występowania w Gorzowie. W rezultacie nie zarejestrował się, bo nie zebrał 2000 podpisów poparcia. „Korwinowcy” w całym województwie przekazali Krystianowi Kamińskiemu, który był szefem sztabu wyborczego, niecałe 200 podpisów pod kandydatami do sejmu. Jak z tego wynika lubuska Konfederacja narodowcami stoi.

W 12 okręgach wyborczych do sejmu, które leżą na Ziemiach Odzyskanych, od Olsztyna po Opole, w czterech Konfederacja zdobyła po jednym mandacie. Z czterech posłów tylko jeden, z okręgu Gdynia, Słupsk, jest z partii Wolność. Pozostałych trzech reprezentują ruch narodowy: Krzysztof Tuduj (Wrocław), Michał Urbaniak (Gdańsk) i nasz Krystian Kamiński. Ogółem na 11 posłów Konfederacji 5 to narodowcy, z tego 3 wybrano na Ziemiach Nie Do Końca Odzyskanych, jak zwykł mawiać śp. Jonasz Kofta.

Rafał Zapadka

fot. Facebook

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register