Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Antykomunizm bezobjawowy, czy urojony?

Notatnik konserwatysty… nowoczesnego 23.11.19

Tytułowa figura retoryczna jest oczywiście parafrazą sławetnego i bezczelnego wynalazku sowieckiej psychiatrii, która będąc na usługach komunistycznego terroru na podstawie takiej „diagnozy” wsadzała na lata do „psychuszki” niepokornych obywateli. Zainteresowanych, w szczególności młodych  czytelników odsyłam do lektury Sołżenicyna, Herlinga – Grudzińskiego, czy zmarłego ledwie kilka tygodni temu Bukowskiego (12 lat „psychuszki!) dodając, iż u nas również stosowano podobne metody, za czasów tzw. „demokracji ludowej” (PRL) wzorowanej na osiągnięciach towarzyszy radzieckich.

Pomny zaś antykomunistycznej (i antyradzieckiej) postawy wielu światłych ludzi w tzw.” czasach słusznie minionych” zachodzę w głowę gdzie ów antykomunizm się  podział i gdzie są dziś jego niegdysiejsi gorący i szczerzy wyznawcy? Asumpt do tego typu rozważań zwykle daje mi demonstracyjne skandowanie „Precz z komuną!!!”, za które nota bene w PRL-u można było nieźle oberwać (dosłownie!). Natomiast dziś dość bezrefleksyjnie i doraźnie stosowane powoduje i utrwala semantyczny chaos, głównie w głowach młodych ludzi, którym bezczelnie nie tak dawno wmawiano, że (uwaga!)” jest gorzej niż w stanie wojennym”. Fakt, że jest to krystaliczny i ewidentny idiotyzm, autorom tegoż specjalnie nie przeszkadzał, natomiast usiłowano w szczególności owym młodym obywatelom wmówić, że jest to „opinia” naturalna i wolna, z repertuaru tzw. wolności obywatelskich.

I nawet jeśli był to tylko element „totalnej” politycznej taktyki czy strategii, jego skutkami mogły być jedynie chaos i dezorientacja historyczna odwołująca się do owego mitycznego antykomunizmu  m.in. Asumptem do tego typu dywagacji są też kolejne groteskowe okrzyki, skandowania i demonstracje (ostatnia pod wodzą Jachiry w sejmie) podczas gdy ludziom z komunistyczną (również SB – cką) przeszłością powodzi się w III RP znakomicie (również w sejmie), a nawet jeszcze lepiej.

Nieświadomość i niewiedza (rażąca i porażająca) wielu lewackich i lewicowych aktywistów, nie tylko w sejmie, którzy często z powodu nieuctwa, niewiedzy lub lenistwa intelektualnego nie zdają sobie sprawy do jakich obrzydliwych „korzeni” sie odwołują ( vide m.in. „psychuszki”), nie pamiętając też o setkach milionów ofiar tej bandyckiej ideologii, wywołuje już tylko uczucie konsternacji. Natomiast całe tabuny starych komunistycznych manipulatorów, którzy skorzystawszy z tzw. „grubej kreski” panoszą się bezwstydnie w przestrzeni publicznej konsumując ostentacyjnie również swoje materialne beneficja powinny… dawać do myślenia (sic!). Czy tylko?

PS. A kto jeszcze pamięta, że aż do 1989r. Michnik mówił o sobie jako o „komuniście” podobnie jak Kuroń i Modzelewski(Cyryl)? Brak lustracji i dekomunizacji to wciąż jest i będzie „garb” nielichy, a forsowanie na siłę i „na złość” kandydatury Piotrowicza uważam za nieroztropne.

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


[wpdevart_facebook_comment curent_url="https://www.zachod24.pl/8711/antykomunizm-bezobjawowy/" order_type="social" title_text="Skomentuj przez Facebooka" title_text_color="#385898" title_text_font_size="24" title_text_font_famely="Open Sans" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="9" ]
You don't have permission to register