Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Biorą nas za pysk!

Rezolucja Parlamentu Europejskiego z 19 września 2019 r. stwierdza, że II wojna światowa została rozpętana przez Niemcy i Związek Radziecki, które podpisały Pakt Ribbentrop-Mołotow. Prezydent Rosji zwalcza tę prawdę zaciekle, bo nie pasuje ona do fabrykowanego obrazka, którym świat ma się zachwycić 9 maja 2020 r. Tego dnia odbędą się w Moskwie huczne obchody pobiedy – 75. rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej. Udział w nich nie wyklucza sam prezydent Trump, który nie znalazł czasu, aby przyjechać do Polski 1 września 2019 r., z okazji 80. rocznicy wybuchu II światowej. Obiecał przyjechać później, jesienią, ale tak mu jakoś zeszło.

Polskie stanowisko w sprawie wybuchy wojny było identyczne z rosyjskim, ale już nie jest. Moskwa nie przepuści zatem żadnej okazji, aby nas sponiewierać propagandowo. Do tej pory ruscy raczej nie zarzucali nam antysemityzmu. Po tym gdy nasze państwo z podwiniętym ogonem wycofało się z karania za kłamliwe przypisywanie Polsce współodpowiedzialności za wymordowanie Żydów i po narzuceniu światowej opinii „prawomocności” żądań oddania przez Polskę żydowskiego majątku, Rosja przystąpiła do oszczerców grillujących nasz kraj. Zachęciła ją z jednej strony nasza słabość, a z drugiej aktualne wymagania gry między mocarstwami. Niebawem wyjdzie na jaw jakie rodzaju były to wymagania, czyli „kto szczuł i co było grane”.

W dniach w których prezydent Putin rzucał kalumnie na Polskę przyszedł też cios z Zachodu, ubrany dla niepoznaki w formę apelu do naszych władz o wstrzymanie prac (!!) nad ustawą dotyczącą sędziów. List wiceszefowej KE Jourovej jest bez precedensu w historii UE, a jego treść nie ma uzasadnienia ani w traktatach, ani w kompetencjach przyznanych komisarzom i całej Komisji. Wiceszefowa KE listem tym sprowadziła Rzeczpospolitą faktycznie do poziomu bantustanu, któremu nawet nie wolno pomyśleć (a co dopiero próbować zrealizować) o niezatwierdzonych przez starszych i mądrzejszych wewnętrznych reformach. Niestety wychodzi na to, że Komisja Europejska „drze łacha” z Polski. Rosja wali w nas jak w kaczy kuper, a bomba roszczeń żydowski i konsekwencje JUST Act 447 tykają złowrogo. W Nowym Roku, poza wszystkim, potrzeba nam będzie dużo szczęści, zgodnie z przysłowiem: „Lepszy łut szczęścia niż funt rozumu”. Łut szczęścia w walce, którą podjąć nam trzeba. Musimy walczyć o swoje. Nikt nam nic nie da. Wytrwamy! Wytrwamy?

Rafał Zapadka (31.12.19)

fot.Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


[wpdevart_facebook_comment curent_url="https://www.zachod24.pl/8796/rafal-zapadka-biora-nas-za-pysk/" order_type="social" title_text="Skomentuj przez Facebooka" title_text_color="#385898" title_text_font_size="24" title_text_font_famely="Open Sans" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="9" ]
You don't have permission to register